Engin Aytaş'la magazin turu

"Ülkemizde bazı kavramlar Magazin sayesinde dilimize yerleşiyor yıllardır. Star, Fenomen, Pişti Olmak, Yeni Aşka Yelken Açmak gibi… "

Tarih:
  • Google
  • Pinterest
# asdfafds
Yıllar önce rahmetli Ufuk Güldemir zamanı Haber Türk’de birlikte çalıştık sevgili Filiz Akgün ile. O zamandan beri irtibatımızı koparmadık. İnanın medya camiasında enderdir bu durum. Bana yıllardır internet ortamında yayın yapan ve haklı bir saygınlığa kavuşan Cafe Siyaset sitesinde yeni bir oluşuma gittiklerini Magazine de yer vererek sitelerini zenginleştirmek istediklerini söyledi. Ben de “katkım olacaksa tabi ki” dedim. Artık bu köşede haftada bir sizlerle buluşup bazı magazin olaylarını yorumlayacağım ve haber vereceğim. Şimdiden ilginiz için teşekkür ederim.
 
 
Sizce tükenmiş midir?
Ülkemizde bazı kavramlar Magazin sayesinde dilimize yerleşiyor yıllardır. Star, Fenomen, Pişti Olmak, Yeni Aşka Yelken Açmak gibi…
İşte bunlardan birisi de oyuncu Meryem Uzerli ile gündeme gelen “Tükenmişlik Sendromu” . Psikolojik bu terim artık Magazin dünyasının da literatürüne girmiş durumda.
Geçtiğimiz günlerde aynı sendromu yakışıklı ve başarılı oyuncu Burak Özçivit’in de yaşadığı iddia edildi. Özçivit’in yakın çevresine istediği her şeyi yani Paris’te çay içmek, İtalya’da pizza yemek gibi anında yaptığı için çok sıkıldığını, içinden hiçbir şey yapmak gelmediğini söylediği iddia edildi.
Ben buna inanmıyorum. Neden mi? Çünkü Burak Özçivit öncelikle mutlu bir evlilik yaptı. Meryem Uzerli ise o kadar şanslı değildi. Çocuğuna sahip çıkmak istemeyen bir baba yüzünden bunalıma girmişti.
Özçivit, evet belki o anda sıkıntıdan bir şeyler söylemiş olabilir hepimiz gibi. Ama bu onun tükendiğini veya psikolojik olarak bunalımda olduğunu göstermez değil mi?
 
 
Ünlüleri öldüren sanal dünya çılgınları!
Neden böyleler? Zevk mi alıyorlar? Sanal dünyada sosyal platformlardaki bazı densizlerden bahsediyorum. Bu densizler sanki fırsat kolluyor. Çok denk gelmişsinizdir her hangi bir ünlü hakkında “Öldü” haberini yayanlara. Aslında o ünlü ya hastanede tedavi görmektedir ya da hayatta olmasına, resmi bir açıklama olmamasına rağmen “Öldü” haberi yayılır hemen.
İşte en son Türk Sineması’nın devi Cüneyt Arkın’a yapılan da buydu. Kimi “Cüneyt Arkın Ölüm döşeğinde” dedi. Kimi “Öldü ama saklanıyor” dedi. Kimi de “Ailesi yalan söylüyor Cüneyt Arkın’ın durumu çok ağır” diyerek felaket tellallığı yaptı. Neden acılardan beslenen ve nemalanan bir halk oluştu bunu sosyologların araştırması lazım.
Cüneyt Arkın’a Allah’tan şifa vermesini diliyorum.
 
 
Kemal Sunal Milli bir değerimizdir!
Lütfen ama lütfen ölmüşlerimizle uğraşmayın artık. Yaşamışlar günahlarıyla sevaplarıyla göç etmişler. Rahmetli Kemal Sunal hakkında yenilir yutulur olamayacak eleştiri yapınca ne geçti elinize? Ben, benden öncekiler, şimdi de 10 yaşındaki oğlum Kemal Sunal filmlerini izleyince gülüyor ve eğleniyoruz. Kabul edin etmeyin, nasıl ki bir Nasrettin Hoca ülkemizin değeri ise Kemal Sunal da artık tarihe mal olmuş Milli bir değerimizdir.
 
Engin AYTAŞ / CAFESİYASETHABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri