ERDOĞAN AK PARTİ GRUP TOPLANTISINDA / CANLI YAYIN

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuşuyor.

Tarih:
  • Google
  • Pinterest
#

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuşuyor.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar:

"Adaylarımızın değerlendirmeleri komisyonumuzda başladı"

24 Haziran seçimleriyle ilgili seçim takvimi hem YSK, hem de kendi partimiz bakımından şu anda işliyor. Cumhurbaşkanı adayları artık büyük ölçüde belli olmuş durumda. AK Parti ve MHP, Cumhur İttifakı'nın adayı olarak şahsımın başvurusunu yapmış bulunuyor. Ayrıca ittifak protokolü YSK'ya teslim edildi. Milletvekili adaylık süreçleri de devam ediyor. Adaylarımızın değerlendirmeleri komisyonumuzda başladı. 

"Genel başkanlık için aday olan ama seçilemeyen ismi önerdiler"

Ana muhalefet partisinin genel başkanı her nedense cumhurbaşkanı adayı olmayı istemedi. CHP kongrelerinde genel başkanlık için aday olan ama bir türlü seçilemeyen bir ismi Cumhurbaşkanlığı için önerdiler. Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı adayını tanıtırken ki hali, ifadeleri, mimikleri bu konuda bakışını çok açık bir şekilde ortaya koydu.

"Bu işin sonu CHP'nin toptan satışına kadar gider"

CHP, ekonomiden birçok alana kadar vasıf sayılmıştı Bu aday da bu vasıflarla ilişki kuran pek olmadı. Dün 15 milletvekilini ağlata ağlata başka bir partiye nöbete göndermişlerdi. Şimdi de seçmenlerine başka partilerin cumhurbaşkanı adayları için seçim kurullarında görev çıkartmışlar. Bunu da demokrasiyle açıklıyorlar. Dünyanın hiçbir yerinde siyaset mühendisliği hesapları için milletvekili ve seçmen pazarlamak demokrasinin kuralları içinde yoktur. Korkarım bu işin sonu CHP'nin toptan satışına kadar gider.

"Biz şimdi sopanın ucundaki ile mi yoksa kuklacı ile mi uğraşacağız"

Seçim kampanyasında CHP’nin başındaki zata mı yoksa öne sürdüğü garibana mı bakacağız, onu bilemiyoruz. Bir aslı var bir de kukla var. Hani Hacivat ile Karagöz oyunlarında sopayı tutan bir kuklacı vardır. Biz şimdi sopanın ucundaki ile mi yoksa kuklacı ile mi uğraşacağız.

"Siyaset yarışını da hep kendimizle yapmaya çalıştık"

Geçtiğimiz 16 yıla ilişkin en büyük hayıflanmam; şöyle sikletimize uygun bir ana muhalefet bulamayışımızdır. Hizmet yarışını da, siyaset yarışını da hep kendimizle yapmaya çalıştık. Çalıştık, kendi projelerimizi üzerine çıkmak için uğraştık.

-Bizi çıldırtacaklarını söyleyerek yola çıkmışlardı haklarını vermek lazım çıldırtmasalar da şaşırtmayı başardılar.

-Biz bugüne kadar hep değişimden, yenilikten ve gelişimden yana olduk, icraatlarımızı da hep buna göre yaptık.

"Millet neyi yıkacağınızı değil neyi yapacağınızı bekliyor"

Birisi Çankaya’da yatacakmış bir diğeri de Külliye’yi gençlere tahsis edecekmiş. Böyle politika olur mu? Millet neyi yıkacağınızı değil neyi yapacağınızı bekliyor. Bu zamana kadar dikili ağacınız yok, neyi dikeceksiniz onu söyleyin. Dertlere derman olacak, akılda kalacak bir projeniz var mı onu söyleyin.

-Biz ne kadar çok cumhurbaşkanı adayı ile yarışırsak o kadar memnun oluruz. Demokrasinin güzelliği burada.

-Muhalefetin bir projesi var o da Türkiye’yi eski sisteme döndürmek. Türkiye'yi eski sisteme geri döndürmekmilletimizin 16 Nisan'daki tercihine saygısızlıktır.

-AK Parti Türkiye’de yüksek hızda tren hatları yaptı, modernize etti. Siz yeniden kara trene mi döneceksiniz? AK Parti Türkiye’yi 16 yılda 3,5 kat büyüttü. Siz yeniden küçültecek misiniz? AK Parti savunma sanayiinde dışa bağımlılıktan kurtarma yönünde çok büyük adımlar attı. Siz İHA’ları, SİHA’ları, tüfekleri, tankları, topları geçmişiniz gibi toprağa mı gömeceksiniz?

-Afrin’de etkisiz hale getirilen terörist sayısı 4423 oldu.

-İleriye doğru atacağımız daha çok adım var. Ekonomide kur üzerinden yürütülen saldırı dalgasını tersine çevirmek için projelerimiz var.

-Geçmişte birlikte olduklarımızdan, daha sonra kendilerine farklı istikametler, başka yollar, hedefler tayin edenlere 'güle güle' demekten başka elimizden bir şey gelmezdi, nitekim öyle de yaptık.

-Ey batı, siz bizim kutsal kitabımıza saldırdıkça biz sizin kutsallarınıza saldırmayacağız, biz sizler gibi aşağılık değiliz.  

Ayrıntılar geliyor...


CANLI YAYIN


 
HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri