ERDOĞAN AK PARTİ KONGRESİ'NDE KONUŞUYOR / CANLI YAYIN

Başkan Erdoğan AK Parti Kongresi'nde önemli açıklamalarda bulunuyor.

Tarih:
  • Google
  • Pinterest
#

Başkan Erdoğan AK Parti Kongresi'nde önemli açıklamalarda bulunuyor.

AK Parti 6'ncı Olağan Büyük Kongresi, Ankara Arena Spor Salonu'nda başladı. Kongre öncesi salonun içerisinde ve dışarısında binlerce kişi toplandı.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, salona girmeden önce, dışarıda bekleyen vatandaşlara seslendi. Kısa bir konuşma yapan Erdoğan, kongreyle dünyaya farklı bir mesaj vereceklerini dile getirdi.

Ardından salona giren Başkan Erdoğan, AK Parti Kongresi'nde hitap ediyor. Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

"AK PARTİ'NİN ASIL KURUCUSU MİLLETİMİZDİR"

"Milletimize verdiğimiz sözü tutmanın bahtiyarlığıyla karşınızda bulunuyorum. AK Parti teşkilatında görev almış herkese şükranlarımı sunuyorum. Türkiye'de teşkilatın faaliyetlerinde her seviyedeki kadrolarına hanımlara ve gençlere özel önem veren tek parti AK Parti'dir. AK Parti sizlerle bugünlere geldi.

Nice 17 yıllara sizlerle ulaştıracağız. AK Parti kağıt üzerinde 60 kurucu üye tarafından kurulmuş bir partidir ama asıl kurucusu da sahibi de milletimizin bizatihi kendisidir.

AK Parti'nin asıl kurucu milletimizin bizatihi kendisidir. AK Parti'nin en olduğunu anlayabilmek için önce medeniyetimize ve tarihimize vakıf olabilmek gerekir. AK Parti başlangıçtır. AK Parti hicrettir.

AK Parti Malazgirt'tir. AK Parti Anadolu'daki tüm izlerimizdir. AK Parti Selçukludur, Osmanlıdır. AK Parti fatihtir. AK Parti müdafidir. AK Parti Çanakkaledir. AK Parti Kut-ul Amaredir. AK Parti İstikbal Harbimizdir. AK Parti çok partili hayattır. AK Parti kalkınmadır. AK Parti bugündür. Velhasıl AK Parti Türkiyedir. Bunun için AK Parti'yi milletimiz kurmuştur diyoruz.

Hz. Ali'ye atfedilen güzel bir söz var "Haksızlığıa karşı susarsanız, hakkınızla birlikte şerefinizi de kaybedersiniz". Bazıları bunu anlamakta güçlük çekebilir. Bazılarının hayatında onur, haysiyet, namus, dik duruş gibi kavramlar olmayabilir. Bizlerse bunun için yaşıyoruz. Milletimizle birlitke 16 yıldır karşımzıa çıkan onca sıkıntıya, kurulan onca sinsi tuzağa işte bu inançla karşı koyduk ve zafere ulaştık. 15 Temmuz'da işte bu hissiyatla kazandık.

Şimdi birileri kurla, dövizle, ekonomiyle saldırıyor. Diyoruz ki; oyununuzu gördük, meydan okuyoruz.

AYRINTILAR GELİYOR... 
HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri