Erdoğan bakanlarla telekonferans ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine üyeleriyle video konferans yöntemiyle görüşme gerçekleştirdi. Toplantıda koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler görüşüldü.

Tarih:
  • Google
  • Pinterest
#
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine üyeleriyle video konferans yöntemiyle görüşme gerçekleştirdi. Toplantıda koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler görüşüldü.
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bakanlar ile telekonferans ile görüştü. Bakanlarla yapılan tek tek görüşmede, Korona virüse karşı alınan önlemler ve son durum masaya yatırıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve  Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın da eşlik etti.​ 
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanısıra bulunan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve İletişim Başkanı Fahrettin Altun ile de "sosyal mesafe " kuralına uygun olarak Aralıklı olarak oturması dikkat çekti.
 
Enerji Bakanı Fatih Dönmez ise bor madeninden imal edilen el dezenfektanını Cumhurbaşkanı Erdoğan'a tanıttı. Cumhurbaşkanı Erdoğan da husus için acil reklam talimatı verdi.
 
Erdoğan, "Bu dediğiniz dezenfektan hakikaten bu işi gördüğüne göre çok ciddi bir reklam kampanyasına girip buradaki açığı kapatalım. Siz bundan bize de gönderin. Siz denediniz mi, ellerimiz mahvolmasın" ifadelerini kullandı.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dezenfektan ile ellerini temizleyen Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'e seslenerek, "Yanlış yapıyorsun, kurallara uygun yap" ifadelerini kullanması tebessüm yarattı.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'na "Seni çok heyecanlı gördüm" sözleri gülüşmelere sebep olurken, Çavuşoğlu da "İlk defa video konferans yapıyoruz, o yüzden heyecanlıyım" diye cevap verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan "sosyal mesafe" uyarısı da yaparken, Çavuşoğlu'nun bakanlığın en büyük büroyu orası olduğunu söyledi.
 
İletişim Başkanı Fahrettin Altun, koronavirüs salgını ve alınan önlemlere dair Twitter hesabından açıklama yaptı. Altun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın koronavirüse karşı savaşı koordine ettiğini kaydederek, Erdoğan'ın kabine üyeleri ve başka alakalı kurumlarla telekonferans gerçekleştirip, güncel verileri aldığını söyledi. Erdoğan’ın lüzumlu talimatları verdiğini bildiren Altun, "Cumhurbaşkanı Erdoğan sıksık durumu izliyor. Koronavirüs sebebiyle 7 can kayıbına dair talihsiz haberi aldık. Test sayımızı arttırıyoruz ve son 24 saatte 343 yeni vaka daha belirlendi" şeklinde konuştu.
 
Test, karantina, deneysel ilaçlar, sosyal mesafe gibi uygulamalarla sıkı tedbirler aldıklarını altını çizen Altun, şunları kaydetti:
 
"Cumhurbaşkanı Erdoğan bu küresel tehdide karşı diplomatik girişimlerle ortak bir cevap geliştirmek amacıyla dünya liderleriyle toplantılar düzenliyor. Birbirimizden öğreneceğimiz çok şey var ve önemle oluşturulan ortak tedbirler virüsün yayılmasını önlemeye yardımcı olabilir. Koronavirüse karşı bu tarihi ve eşi görülmemiş mücadelede, hükümetimiz bu tehdidi çok ciddiye alıyor ve bir yandan ekonominin istikrarını sağlarken bir yandan da sıkı sağlık önlemleri alıyor. Hastalara bakabilmek amacıyla cansiparane bir şekilde kendi sağlıklarını ve hayatlarını tehlikeye atan sağlık çalışanlarımıza son derece minnettarız. Hem de halkımızı koruduğu için emniyet güçlerine ve farkındalık uyandırdığı için medyaya da teşekkür ederiz. Fedakarlıkları katiyen unutulmayacak."HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri