Erdoğan'dan AB'ye çok sert tepki

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa ülkelerinin göçmenlere karşı tutumunu sert bir dille eleştirdi.

Tarih:
  • Google
  • Pinterest
#
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa ülkelerinin göçmenlere karşı tutumunu sert bir dille eleştirdi. AB'nin ikircikli davrandığını kaydeden Erdoğan, "Bunların tek yüzü yok, maalesef birkaç yüzü var" diye konuştu. Erdoğan ilaveten Avrupa ülkelerine, "Gelen mültecilere saygılı davranın" çağrısında bulundu.
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa ülkelerinin göçmenlere karşı tutumunu sert bir dille eleştirdi.
 
"Bugün mültecilere kapıları kapatan, vurarak geri döndürmeye çalışan her Avrupa ülkesi, insan haklarını çiğnemektedir. 
 
Yunanistan botları şişleyerek batırıyor ve içlerindeki yavruları anneleriyle birlikte ölüme terk ediyor. 
 
Aynı Yunanistan, İkinci Dünya Savaşı esnasında Nazi zulmünden kaçarak Suriye'ye sığınıyordu. 
 
Mültecileri, bilhassa ülkesine sokmamak amacıyla kurşunla öldürmeye kadar her yolu deneyen Yunanlı bir gün bu merhamete kendilerinin de ihtiyacı ihtimalini unutmamalıdır. 
 
(Geçmişte Nazi saldırılarından kaçarak Suriye'ye sığınan Yunanlılara yapılan yardımı gösteren fotoğraf) Bu fotoğrafta yemek ve kıyafet dağıtılan Yunanlı erkek ve kız çocuklardan birisi de belki Miçotakis'in büyükbabası ya da büyükannesidir.
 
Hemen, şurada mültecilerin akınında Avrupa Birliği kalkıyor 350-350 milyon euro olmak üzere para yardımı, bot, silah, asker göndermeye hazırız diyor. Peki 10 senedir 4 milyon mülteciyi topraklarında barındıran Türkiye'ye bu tür bir destek verdiniz mi? Bunun kararını hemen alabiliyorsunuz. Bugün bendeler, geliyorlar. Konuşacağız. Vermiyorlar. Çünkü ikircikli davranıyorlar. Bunların tek yüzü yok, maalesef birkaç yüzü var.
 
Avrupa ülkeleri, gelecek mültecilere saygılı davransınlar."HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri