Erdoğan'dan çok kritik S-400 açıklaması!

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, başkent Ankara'da düzenlenen NATO Konseyi Toplantısı'nda dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Tarih:
  • Google
  • Pinterest
#

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, başkent Ankara'da düzenlenen NATO Konseyi Toplantısı'nda konuştu.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;

İttifakın güvenliğini doğrudan ilgilendiren tehditlerin arttığı bir dönemdeyiz. Kültürel ırkçılığın yaygınlaştığı bir dönemde insanlığa umut veren bir tabloyu Hatay'da tecrübe edeceksiniz.

Türkiye son 8 yıldır Suriye kaynaklı tehditlere karşı söz konusu tıkanıklığın acısını bizzat yaşamış bir devlettir.

Düzebnsiz göçle mücadelede Türkiye'nin gösterdiği olağanüstü çabalar ortadadır. Bugün 4 milyon sığınmacı ile dünyada en fazla mülteciye ev sahipliği yapan ülke konumundayız.

DEAŞ terör örgütünü hezimete uğratan tek NATO ülkesi devlet olduk.

Coğrafi olarak farklı bölgelerde yer alsak da ülkelerimize yönelik tehditler karşısında kader ortaklığı yapıyoruz. Etrafı kriz bölgeleriyle çevrili olan Türkiye, çok boyutlu tehlikelerin tam kavşağında yer alıyor.

40 binin üzerinde sivil ve askerimizi PKK terörüne şehit verdik.

DEAŞ yayınladığı videolarla ülkemizi hedef alıyor. FETÖ yurt dışında ülkemize yönelik yıkıcı faaliyetleri sürdürüyor. İslam düşmanlığı ve yabancı düşmanlığı milyonlarca insanın can ve mal güvenliğini tehdit ediyor. NATO ortaklarımızdan ittifak değerlerine uygun davranmalarını bekliyoruz. Namlusunu ülkemize çeviren terör örgütlerinin müttefiklerimizce donatılmasının hiçbir haklıgerekçesi yoktur.

Türkiye'nin ve KKTC'nin Doğu Akdeniz enerji kaynakları üzerindeki meşru hakları da tartışma götürmez. NATO içindeki güçlü konumumuzu korurken ulusal çıkarların gerektirdiği adımları da tabii li atacağız. Ülkemizinve Kıbrıs Türklerinin haklarını korumakta kararlıyız.

S-400 açıklaması

S-400 üzerinden tartışma alevlendirilmeye çalışılmasını kabul etmiyor.

Türkiye'nin farklı ülkelerle geliştirdiği ilişkiler birbirinin alternatifi değil tamamlayıcısıdır.
HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri