Erdoğan'dan kritik koronavirüs açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan partisinin grup toplantısında açıklama yaptı. Koronavirüsü hususu ile alakalı açıklama yapan Erdoğan, "Avrupa'dan gelen bir vatandaşımızda tetkikler neticesinde koronavirüs belirlendi.

Tarih:
  • Google
  • Pinterest
#
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan partisinin grup toplantısında açıklama yaptı. Koronavirüsü hususu ile alakalı açıklama yapan Erdoğan, "Avrupa'dan gelen bir vatandaşımızda tetkikler neticesinde koronavirüs belirlendi. Genel sağlık durumu iyi olan bu vatandaşımızın bu vatandaşımızın tedavisi sürüyor. Ailesi ve yakın etrafı de şuanda izlemeye alınmış halde." şeklinde konuştu.
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Türkiye'deki ilk koronavirüs vakası hakkındaki açıklamaları şöyle;
 
Sözlerimin hemen başında dün gece Sağlık Bakanımız tarafından duyurulan Corona Virüsü açıklamasına temas etmek istiyorum. Avrupa'dan gelen bir vatandaşımızda tetkikler neticesinde Corona Virüs belirlendi. Genel sıhhat durumu iyi olan bu vatandaşımızın bu vatandaşımızın tedavisi sürüyor. Ailesi ve yakın çevreyi de şuanda izlemeye alınmış halde. 
 
Bu hastalığın ülkemize sirayet etmemesi amacıyla lazım olan birçok tedbiri vakitlice alalım. Fakat biz hangi tedbiri alırsak alalım yakın çevremizde bu kadar yaygınlaşmış bir virüsten tamamiyle korunmak maalesef olası olamadı. Ülkemizdeki vaka Avrupa kaynaklı, henüz tek bir örnekten ibarettir. Sağlık Bakanlığımız, diğer bakanlıklarımız ve kurumlarımızla işbirliği durumunda gereken koruma tedbirlerini sıkı biçimde uygulayacak, nitekim yarın da dar çerçeve bir toplantıyı başkanlığımda gerçekleştireceğiz. 
 
Vatandaşlarımızdan ricam, sıhhat personelinin bu husustaki itirazlarına harfiyen uymalarıdır. Bu virüsten korunmanın ilk koşulu temizliktir. Temizliği imandan cüz sayan bir inancın mensupları sıfatıyla bu da milletimiz tarafından işin en basit yönü olması önemlidir. Biz de geçen Cuma gününden beri tokalaşmayı, kucaklaşmayı, uzaktan selamlaşma tekniğine geçerek bu çerçevede üzerimize düşenleri yerine getirmenin gayreti içersindeyiz. Sadece Türkiye’de değil vatan dışında da. 
 
Hiçbir virüs bizim tedbirlerimizden daha güçlü değildir. Her hastalık gibi bu virüse karşı da kişiler olarak göstereceğimiz dikkat ve alacağımız tedbirler en verimli korunma tekniği olacaktır. Genellikle ihtiyarlarımızın ve bünyesi zayıf vatandaşlarımızın en azından bir süre kalabalık yerlerden uzak durmaları gerekiyor. Milletimiz nice dertleri, saldırıları göğüslemeyi başarmıştır. Allah’ın izniyle bunun da üstesinden gelecek. Rabbim yar ve yardımcımız olsun. HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri