Erdoğan müjdeyi vermişti! Aylık 894 TL'ye konut

TOKİ Başkanı Ömer Bulut, dar gelirli vatandaşları kira öder gibi ev sahibi yaptıklarını söyledi.

Tarih:
  • Google
  • Pinterest
#

TOKİ Başkanı Ömer Bulut, dar gelirli vatandaşları kira öder gibi ev sahibi yaptıklarını ifade etti. Kura çekimlerinin temmuzda sona ereceği 100 bin sosyal konutta temeller atılmaya başlandı. Bulut, “Vatandaşlarımız yüzde 10 peşinat, aylık 894 liradan başlayan sabit taksitlerle ev sahibi olacak” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın müjdesini verdiği, Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı koordinasyonu ile yapılan TOKİ 100 bin sosyal konut projesinde temeller atılmaya başlanıyor. Koronavirüs salgını nedeniyle ara verdiği kuraların çekimine 28 Nisan'da yine başlayan TOKİ, son kura çekimini de 29 Temmuz’da tamamlayacak. TOKİ Başkanı Ömer Bulut, son 18 sene içersinde 901 bin 366 konut rakamına ulaştıklarını bunun aşağı yukarıya 3,5 milyon vatandaşın TOKİ tarafından inşa edilen sağlıklı, güvenilir ve kalite konutlarda oturması olduğunu söyledi. 81 ili içine alan 100 bin sosyal konut projesinde kura çekimlerinin tamamlanmak üzere olduğunu ifade eden Ömer Bulut, ilaveten 100 bin dar gelirli ailenin, kira öder gibi; yüzde 10 peşinat, aylık 894 liradan başlayan sabit taksitler ve 240 aya varan vadelerle ev sahibi olacağı projenin temellerinin atılmaya başlandığını belirtti.

HEDEF HERKESİ EV SAHİBİ YAPMAK

Bulut, TOKİ olarak, sosyal konut çerçevesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ifade ettiği gibi evi olmayan alt gelir grubu vatandaş kalmayana kadar bu projeleri geliştirmeye devam edeceklerine vurgu yaptı. Bulut konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Öncelikli hedefimiz dar gelirli ve bugüne kadar hiç konut sahibi olmamış, konut almakta zorlanan vatandaşları konut sahibi yapmak. TOKİ, vatandaşın barınma ihtiyacını karşılayarak sosyal devletin en mühim yansıması ve vatandaşlar için dost eli bir kuruluş. Toplumun bütün kesimlerini kucaklayan bir anlayışla hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Dar gelir grubundaki vatandaşlara dönük konut projelerinin yanısıra başta şehit yakını ve gaziler olmak üzere konut ihtiyacı olan vatandaşları TOKİ çatısı altında yuva sahibi yapıyoruz.”

 

BAŞVURULAR YÜKSEK

TOKİ, 2019 senesi içersinde toplamda 150 bin konutluk iki ayrı soysal konut kampanyası düzenlendi. İlk kampanya 5 Mart 2019 tarihinde 50 bin sosyal konutu içine alan 67 İl’de 140 proje ile başlatıldı. Bulut, kampanyanın TOKİ tarihinde tek seferde 50 bin konut ile düzenlenen ilk kampanya olduğunu vurguladı. Kampanyaya vatandaşlar tarafından büyük ilgi gösterildiğini ve 638 bin müracaat olduğunu bildiren Bulut, konutların inşaatının süratle devam ettiğini ifade etti. İkinci Kampanyada 50 bin konutu 100 bin konuta çıkardıklarını ve amacı daha da yukarıya taşıdıklarını altını çizen Başkan Bulut, 81 ili içine alan 100 bin sosyal konut kampanyasında kura çekimlerinin tamamlanmak üzere olduğunu söyledi.

İNŞAATLAR TÜM HIZIYLA SÜRÜYOR

Şehirlerin konut ihtiyacına göre bulunan sosyal konut ve kentsel dönüşüm projeleri çerçevesinde İstanbul ve Ankara’da da yoğun bir çalışma yürüttüklerini bildiren TOKİ Başkanı, sosyal konut ve kentsel dönüşüm projeleri çerçevesinde İstanbul’da 164 bin 105 konutun yapımına başladıklarını, 153 bin 59’unu tamamladıklarını, 11 bin 46 konutun inşasının sürdüğünü söyledi. Bulut, Ankara’da ise, 83 bin 645 konutun yapımına başladıklarını, 80 bin 911’ni tamamladıklarını 2 bin 734’ünün inşasının sürdüğünü söyledi.
HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri