Erdoğan: Taksim'e cami de yapacağız

Başbakan Erdoğan, Taksim'de yaşanan olaylarla ilgili bugün ikinci kez konuştu. Osmanlı Arşivlerinin yeni binasının açılışında konuşan Erdoğan, Taksim'e cami yapacaklarını da açıkladı.

Tarih:
  • Google
  • Pinterest
#

Başbakan Erdoğan, Taksim eylemlerinin ardından ikinci günde, "Topçu Kışlası'nı yapacağız" açıklamasından daha sert bir çıkış yaptı ve "Taksim'e cami de yapacağız" dedi.

 

Başbakan Erdoğan Kağıthane Sadabad'da inşa edilen Osmanlı Arşivleri binasının açılışında konuştu. Taksim Gezi Parkı'nda olayları değerlendiren Erdoğan çok sert açıklamalarda bulundu.
 
İşte Başbakan Erdoğan'ın konuşması:
 
'3-5 ÇAPULCUYA PABUÇ BIRAKMAYIZ'
 
"Biz Taksim Parkı’nın yayalaştırma politikasını yapacağız. 3. Selim döneminde yapılan Topçu Kışlası’nı da inşa edeceğiz. Kusura bakmayın oraya gelen 3-5 çapulcuya pabuç bırakmayız. Şimdi oraya 300-500 kişi gitmiş. Şimdi 3. Köprüyü mü durdruacağız. Bunlar tüp geçide de karşı çıktı. Bunların cibilliyetinde taş taş üstüne koyma yok. Ben bu milletin hizmetkarıyım. Onlar kendi geçmişlerine baksınlar. Diktatör istiyorlarsa esnafın camını çevresini indirenlere baksınlar."
 
MİLLETİN HİZMETKARIYIM
 
Başbakan Erdoğan, Rumeli Türkleri Derneği'nin genel kurulunda yaptığı konuşmada da "Ben bu milletin efendisi değilim. Diktatörlük benim kanımda da yok, cibiliyetimde de yok. Ben bu milletin hizmetkarıyım" dedi.
 HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

b.c

kimin ne kadar iyi niyetli olduğu milletin malına verdiği zarardan belli.Bunlarda ne insan sevgisi nede vatan sevgisi mevcutt... biraz aklı selim olalım. protesto haksa onu hak olarak kullanalım... yoksa insanlara ve devlet malına yapılan zarar. bizlerde sizin başka niyetinizin olduğunu ortaya koyuyor.

alper karaca

cami yapacaz demek sert çıkmak mı? bunlar nasıl haber başlığı? medyamızı yadırgıyorum,artık tv ve internete girmek istemez hale geldim :( burası hristiyan bir ülke de bizim mi haberimiz yok? sanki haber başlığı hristiyan bir ülkede yayınlanıyor gibi. cami yapılmasında sert denilecek ne var Allah aşkına? yazık Vallahi yazık bu millet ne hale geldi böyle :(

a.k

asla ve asla türk milleti erdoğanı hep perdelerin arkasında iş çevirenlere ve onların perdelerinin önünde oynattıklarısanatçımsılara tesli etmez, etmeyecek. etmiyeceğiz. kimse böyle bir hayvalığı aklından geçirmesin. demokrasi diye demokrasinin ırzına geçen ırz hainlerine geçit yok. olmayacak.haşhaş alıp alanlara dökülerek bir yerlere varamazsınız. bu filim eskidi, bitti.

Sabır

Sn. Başbakanım rabbim yardımcın olsun yolun açık her adımın zafer olsun dualarımız her daim seninle bu millet size minnet borçlu bütün şer odakları birleşti size karşı demekki siz çok kıymetlisiniz

YILDIRIM

Sayın Başbakan; Taksim olayları Milletin bastırılmış duygularının ortaya çıkmasıdır. Sizlerin de gördüğü gibi Millet Küçük bir Kıvılcım Beklemektedir. Ben yaparım olur demek ile Diktatörlük İlan etmekten öteye gitmeyen bir tavırdır. Sn Başbakan; Emekli, Memur, İşçi Yıllık % 5 - 6 ücret artışı ile Gençler İşsizlik içinde kıvranırken, Geleceğe umutla bakmayan insanlar ilk fırsatta içindekileri boşaltacaktır. Buna Karşı çıkanlara HADİ ORADAN DİYORUM. Siz sadece size oy verenlerin değil vermeyenlerin Başbakanı gibi davranmak zorundasınız. Millet bir daha ayağa kalkarsa hiç bir güç durduramaz.

YILDIRIM

Sayın Başbakan; Taksime de, Çamlıca' ya da Cami Yapılmalıdır. Elbette bazı kesimler karşı çıkabilir. Siz Türkiye' nin Başbakanı iseniz Toplumun Her kesiminin taleplerine cevap vermelisiniz. Hatta bana göre Toplumun talepleri ve beklentileri planlanmalı istemelerine gerek kalmadan Cami - Sinegog - Kilise - Cemevi gibi ibadet haneler planlanmaya alınmalıdır. Türkiye Tüm Dinlerin Kardeşçe yaşadıkları yer olarak dünyaya örnek olmalıdır. Unutulmasın ki Türkiye de yaşayan her birey vergi vermektedir. Talepleri karşılanmalıdır. Yarın birgün ben Cemevi yapmam demek te MIZIKÇILIK tır.

barış maraşlı

Sen ne kadar din istismarcı mahlukatsın..Foto Galeri
Video Galeri