Erdoğan: Toprağımıza göz dikenler anlamıştır

AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, şanlı Türk tarihinin önemli dönemeçlerinden biri olan 30 Ağustos Zaferinin vatana göz diken ve işgale kalkışan devletlere bunun hiçbir zaman gerçekleşmeyeceğini gösterdiğini belirtti.

Tarih:
  • Google
  • Pinterest
#
Erdoğan, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında,  Kurtuluş Savaşının diğer destanları gibi Başkomutanlık Meydan Muharebesi'nin de bir milletin bütün dünyaya karşı onurunu, şerefini, namusunu ve bağımsızlığını kanının en son damlasına kadar nasıl koruduğunu gösteren emsalsiz bir direniş ve şahlanış destanı olduğunu kaydetti.
 
Erdoğa,  mesajında şunları kaydetti:
 
 "Bugün Türkiye Cumhuriyetinin doğduğu gündür. İstikbalini çok büyük mücadeleler neticesinde kanıyla, canıyla kazanan Türk Milleti'nin bu haklı gururu kutlu olsun. Türkiye Cumhuriyeti devleti, tarihini hiç bir zaman unutmamalıdır. Bugün ise ondan ibret almaya her zamankinden fazla ihtiyacı vardır. Şanlı Türk tarihimizdeki önemli dönemeçlerden birisi olan bu zafer vatanımıza göz diken ve topraklarımızı işgale kalkışan devletlere bunun hiçbir zaman gerçekleşemeyeceğini göstermiştir. Aziz Milletimiz, bu zaferle, bağımsızlığından vazgeçmeyeceğini, bayrağımızın dünya var olduğu sürece gönderden indirilemeyeceğini bütün dünyaya bir kez daha ilan etmiştir.  
 
Bu aziz millet, yıkılmakta olan büyük bir imparatorluğun küllerinden yeni bir ülkenin doğmasına vesile olan kahraman evlatlarını daima minnet ve şükranla anmaktadır. Yine çok iyi bilinmelidir ki bu milleti savaşlarla yıkamayanlar hain terör saldırılarıyla, kurulan çetelerle de yıkamayacaklardır. Bu düşüncelerle tüm halkımızın 30 Ağustos Zafer Bayramını  kutluyor, bu topraklarda hür ve kendi bayrağımız altında yaşamamızı kanları ve canları pahasına sağlayan başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kahraman gazilerimizi ve şehitlerimizi hürmet, minnet ve şükranla anıyorum."HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri