CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ANKARA'DA

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ankara'da halka hitap etti.

Tarih:
  • Google
  • Pinterest
#

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ankara'da halka hitap ediyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar:

- Terör örgütlerine karşı mücadele yürtürken Ankara gene yanımızdaydı. 15 Temmuz gecesi Ankara destan yazdı. Beşer planında bugüne kada rkimsenin önünde yenilmedik. Sadece Allah'ın huzurunda eğildik. Ankara'nın tüm ilçeleri darbecilere karşı direndi, darbe girişiminin başarısızlığa uğratılmasında Ankara'nın çok önemi var. Ankara sadece kendisinin istiklalini korumadı tüm Türkiye için gövdesini namlulara siper etti.

- Böyle bir milletin mensubu olmakta iftihar ediyorum. Birileri de Atatürk Havalimanı'nda. Bizde Marmaris'ten yola çıkıyoruz. Biz gece yarısı bineceğiz ama 23:17'de Bay Kemal tankların eşliğinde oradan Bakırköy belediyesine gidiyor kontrollü olarak, ondan sonra da ertesi gün takip ediyor ekranın karşısında kahvesi geliyor. Daha önce diyorki tankların üzerine önce ben çıkarım.

- İstanbul'un Bağdat caddesinde tanklar geçerken birileri o tankların geçişini alkışlıyordu. Abadolu'nun evlatları ise tankların önüne durarak şehadete yürüdü. Ankara Türkiye'nin en büyük reformlarına destek verdi. Türkiye yeni sisteme adım atacaksa Ankara'nın çok büyük katkısı var. Fitnecilere fırsat vermeyin. 

- Son 10 yılda Ankara'ya 116 katrilyon liralık yatırım yaptık. Bay Kemal bunlar durup dururken, yatarak olmadı. Bay Muharrem bunlar ince ince yürüyerek olmuyor. Çalışacaksın. Çıraklık işi değil bunlar. SSK'dan tanırız Bay Kemal'i. Hastaneleri nasıl batırdığını iyi biliriz. 

- Bunlara 5 koyun ver kaybedip gelirler. Son 16 yılda 12 yeni üniversite kurarak Ankara'yı güçlendirdik. Ankara'yı bilim şehri haline getiriyoruz. 32'si hastaneden oluşan 132 sağlık tesisini şehre kazandırdık. Şehir hasteneleri Ankara'ya sağlıkta sınıf atlacak. Yatırımı 3 katrilyonu aşan şehir hastanelerinin yatırımı devam ediyor. 

- Ankara'da 95 bin konut projesini hayata geçirdik. 16 yılda 534 km bölünmüş yol ekledik, toplamda bin km'ye ulaştırdık. Türkiye'yi son 16 yılda hızlı trenle biz tanıştırdık. Ankara'yı birçok ille birleştirdik. Yapımı devam eden yeni hatlarla Ankara'yı ülkemizin doğusu batısı güneyi ve kuzeyiyle de birleştireceğiz. Ankara Afyonkarahisar Uşak hızlı tren hattını 2019'da hizmete açıyoruz. 

- Ülkemizin dört bir yanına bağlanan Ankara hızlı hatları kalbi olacak. AKM gar Kızılay metro uzantısının yapımını başlattık, 3 yıla biter. Seçim beyannamesinde açıkladığımız yeni raylar sistemler var. Ankara'yı ve metroyu uzatıyoruz. 15 km uzatacağız. Gar ile Ovacık arasında Gar ile Kuyubaşı arasında metro hattı kuruyoruz.

- Ankara son 16 yılda savunma sanayinin başkenti hale geldi. Dünyanın en büyük 100 firmasının 3'ü başkentte. Teröristlerle mücadeleyi artık yerli silahlarımızla yürütüyoruz. Bizim kararlılığımız Ankara2nın vefasıyla birleştiğinde böyle bir fotoğraf çıktı. Savunma sanayiinde Türkiye'yi küresel bir oyuncu hale getireceğiz. 

- Kahramankazan'da 723 hektarlık alana Uzay ve Havacılık İhtisas Organize Sanayi Bölgesini kuruyoruz. Dünyanın sayılı uzay ve havacılık bölgelerinden biri olacak bu tesisin ihalesi yapıldı, yıl sonuna kadar inşaatına başlanıyor.

- Ankara'ya uzay sistemleri entegrasyon merkezini kazandırdık, kendi uydularımızı kendimiz yapıyoruz. Bunlardan ilki 55 bin kişilik yeni stadyumumuz. Uluslararası. 19 Mayıs stadının yerine uluslararası dünya çapındaki şampiyonların karşılaşmalarına ev sahipliği yapacak stadı kazandırıyoruz. 

- Süper Lig'e çıkan Ankaragümüze de başarılar diliyorum. O taraftarlar da aramızda. Yeni stadımız Ankaragücümüzün şampiyonluk karşılaşmalarına ev sahipliği yapacaktır. Ankara'nın uzun zamandır beklediği fuar alanını Akyurt'ta yapıyoruz. Ankara'ya farklı bir millet bahçesini kazandırıyoruz. Dev bir alanda millet bahçesini oluşturuyoruz.

- Artık yeşil Ankara olacak. Millet Bahçemiz stadından konser salonuna camisine kadar büyük bir eser olacak. İngilizin 200 metrekareden oluşan high parkı varsa bizim de devasa millet bahçemiz olacak. Sizlerden icazet istiyorum. Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrasının olduğu yerde kültür sanat bölgesine dönüşecek. Millet bahçesinin içinde ulaşım yollarla ve tramvay hatlarıyla sağlanacak. 

- Biz seçim meydanlarında yapacaklarımızı, hedeflerimizi anlatıyoruz. Ötekiler ne anlatıyor? Sadece yıkmayı. Bay Muharrem'in, Kemal'in ağzından terörle mücadeleyi duydunuz mu? Adam teröristlerin desteğiyle parlamentoya girenlerle yürüyor. 53 tane Kürt kardeşimin öldürülme talimatını veren kişiyi ziyaret ediyor. Bunlara 24 Haziran'da Osmanlı tokadı gerekmez mi? 

- Şunları sorun: AK Parti Türkiye'de 284 bin derslik yaptı yıkacak mısınız, 585 bin yeni öğretmen göreve başlattı onları işten atacak mısınız, 131 yeni üniversite açtı kapatacak mısınız, 69 milyon kişiye internet hizmeyi sağladı onları da kesecek misiniz, 1245 yeni hastane kazandırdı atacak mısınız, 539 bin sağlık çalışanını al onları kapı dışarı mı edeceksiniz, 20 bin kilometre yeni bölünmüş yol yaptı bunları kazıyıp tarlaya mı dönüştüreceksiniz?

 

 
HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri