Erzurum'dan Suriyeli mülteciler için yardım kampanyası

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Suriyeli sığınmacılar için gıda, giysi ve ev eşyası içerikli yardım kampanyası başlattı. Suriye'de Esed rejiminden kaçarak Türkiye'ye sığınan mülteciler için toplanan yardım kampanyasına bütün vatandaşların katılımının yüksek olması bekleniyor.

Tarih:
  • Google
  • Pinterest
#
Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, kampanya kapsamında vatanlarını terk eden mültecilerin yaralarını bir nebzede olsa sarmayı amaçladıklarını söyledi. Başkan Küçükler, Suriye'de yaşanan insanlık dramına seyirci kalamayacaklarını ifade etti. Suriye'de yaşanan iç savaşın biran önce sona ermesini temenni ettiklerine işaret eden Küçükler, “İslam coğrafyasının kalbini derinden sızlatan bu kanın durması hepimizin tek temennisidir.
 
Dikta bir rejimin zulmü altında ezilen ve kan gölüne dönen Suriye’de her gün yüzlerce din kardeşimiz hayatını kaybetmektedir. Kimyasal silahlar ve bombardımanın altında kendi topraklarında vatansız kalan kardeşlerimize bir yardım eli uzatma noktasında kampanya başlattık. ‘Şimdi Suriye’de yardım zamanı’ diyerek hayırsever Erzurumluları başlattığımız kampanyaya destek olmaya çağırıyoruz. Savaş mağduru din kardeşlerimize yardım eli uzatmak hepimizin insanlık görevidir.”
 
Başkan Küçükler, birlik, beraberlik ve kardeşlik hukukuyla birçok topluma yardım severlik ve paylaşma kültürüyle örnek olan Dadaşlar’a seslenerek şöyle konuştu: “Erzurum; birlik, dirlik ve kardeşliğin harcıdır. Erzurum; düşküne, kimsesize, sahipsize ve çaresize yardım elini uzatandır.
 
Dadaşlar vakardır, merttir. Bütün bu güzellikleri bağrında taşıyan serhat şehrinin yiğit evlatları, umuyorum ki kampanyamıza desteğini esirgemeyecektir. Gıdadan temizlik malzemesine, giyimden ev eşyasına kadar her türlü ihtiyaca yönelik toplanan yardımları Suriyeli kardeşlerimize ulaştıracağız. Toplanan yardımları, ülkemizde bulunan çoğu kadın ve çocuklardan oluşan sığınma statü sahibi müslüman kardeşlerimize ve Suriye’de silahların gölgesinde yaşayan mazlum halka yollayacağız. Haydi Erzurum, şimdi de Suriyeli kardeşlerimize yardım elimizi uzatalım.”HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri