Esed rejiminden 'güvenli bölge' açıklaması!

Suriye'yi kan gölüne çeviren Esed rejiminin danışmanı Besine Şaban, Türkiye ve ABD'nin Suriye'de oluşturmayı planladığı güvenli bölge planına karşı çıktılarını söyledi. Şaban ayrıca YPG/PYD'nin kendisini şeytana satan kişiler olduklarını belirtti.

Tarih:
  • Google
  • Pinterest
#

Suriye rejiminin başı Beşar Esed'in danışmanı Besine Şaban, Suriyeli Kürtler bu ülkenin bir parçası olduklarını ve ülkelerini teröristlere karşı savunduklarını, ancak PYD/YPG adı ile anılan milis güçlerin Amerika ve Batılı devletlerle iş birliği yapan ve kendilerini şeytana satan kişiler olduklarını söyledi.

Suriye rejimin başı Beşar Esed'in danışmanı Besine Şaban, Amerika ve Türkiye'nin Suriye'nin kuzeyinde güvenli bölge kurma planlarına tepki gösterdi.

Şaban, PYD/YPG'yi de kendilerini şeytana satan kişiler olarak nitelendirdi.

Esed'in siyaset ve medya danışmanı Şaban, Suriyeli Kürtler bu ülkenin bir parçası olduklarını ve ülkelerini teröristlere karşı savunduklarını, ancak PYD/YPG adı ile anılan milis güçlerin Amerika ve Batılı devletlerle iş birliği yapan ve kendilerini şeytana satan kişiler olduklarını kaydetti.

Güvenli Bölge açıklaması

Şaban ayrıca Amerika ve Türkiye'nin Suriye'nin kuzeyinde güvenli bölge oluşturma planlarına gösterdiği tepkide, Suriye'de güvenli bölge de Şam yönetiminin egemenliği altında yer alması gerektiğini, Suriye ordusu geçmişte olduğu gibi topraklarını geri alacağını vurguladı.
HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri