Eskimeyen yeni Türkiye

Türk Milletinin varlığının devamı Tarihsel geçmişinden gelen yenileşme hareketlerine karşı duyarsız kalmamasındandır. Yenileşme iç güdüsü bu milletin kök hücresidir. Her yenileşme bu Aziz Milletin varlığının yüz yıllardır devamının kökleşmesini sağlayan iksiridir.

Tarih:

  • Google
  • Pinterest

Türk Milletinin varlığının devamı Tarihsel geçmişinden gelen yenileşme hareketlerine karşı duyarsız kalmamasındandır. Yenileşme iç güdüsü bu milletin kök hücresidir. Her yenileşme bu Aziz Milletin varlığının yüz yıllardır devamının kökleşmesini sağlayan iksiridir.

 Her değişim ve yenileşmeden memnun olanlar ve olmayanların olmasının doğallığı insanın varlığının fıtratında vardır. Türk Milleti zeki, dinamik, çözüm odaklı, sağduyulu, insani değerlere bağlı, yaratılanı seven, yaratandan dolayı felsefesine inanmış, insanı yaşat ki, devlet yaşasın şiarına yürekten inanan, değişime açık bir toplum olmasının yanında, bir o kadarda değişime direnen mantıksızlığa karşı da zamanında dur demesini bilen bir millet. Aynı zamanda değişimlerde yaşanan tepkisel direnişlere karşı ikna edici somut verilerle halkının yanında olmasını bilen, demokrasiye bağlı demokrat bir millet olmasının erdemliği de Tarihsel büyüklüğünden gelmektedir.

 

 Dünya Tarihine damga vuran, Tarih yazan ve Tarih yazdıran soylu asil bir milletin varlığının mensubu olmanın şükrüyle Allaha hamt olsun.

24 Haziran 2018 Tarihinde çok önemli sistem değişikliğine karar veren bu aziz millet Dünya coğrafyasında daha yüzyıllar boyu kendinden söz ettireceği gibi, başka milletlere de öncülükte her zamanki gibi rehber olacaktır.

Dünya tarihinin bu yüzyıldaki yazarları tarihi yazarken, Türk Milletini değişimlerin öncüsü çağın gerektirdiği devrimleri hiç çekinmeden yapan, mazlum milletlerin rehberi ve hamisi olma büyüklüğünü her zaman minnettarlık duygusu içerisinde yazacaklardır

 24 Haziran 2018 seçimleri, Cumhuriyetin sonu değil, aksine Cumhuriyetin, Türk Devletinin, Milletin yeniden doğuşu, yeniden gençleşmesi, büyümesi ve gelişmesinin başlangıç tarihinin noktalarından biri olacaktır.

Atatürk yaşamış olsaydı eminim yeni sisteme geçiş sürecini çoktan gerçekleştirmiş olurdu.

Millet olarak yeni sisteme sahip çıkarak ülkenin kalkınması için, çağdaş uygarlık medeniyetinin vaz geçilmez bir parçası olmanın sorumluluğunda her alanda çok çalışıp yeni sistemin uygulanmasında oluşabilecek eksikleri yıkıcı eleştirel yaklaşımlar yerine, yapıcı öneriler sunarak gelecek nesillere müreffeh daha özgür, daha demokrat bir toplumsal birlikteliğin çimentosunu sağlam temellerle kurulmuş olan kökleri Türkiye Selçuklu Devleti’nin kuruluşuna dayanan her dönem başına güçlü ve başarılı dev­let adamlarının geçmesiyle bu devletin temellerinin sağlam olmasını nasıl sağladılarsa ,bugünde değişen zaman ve şartları göz önüne alarak  gelecek nesillere sağlam bir devlet yapısını bırakmak bu neslin boyunun borcu olacaktır.

 

 Dünya yeniden şekilleniyor.

Teknoloji alanındaki gelişmeler, Bilimsel alandaki gelişmelerin hızla değişiminin yanında, siyaset, yönetimi bilimi de Dünyada siyasetindeki değişime entegre olmak zorunda.

Daha önce devlet yönetimi Babadan oğula geçerken krallıkla yönetilirken, zamanla değişimlerin getirdiği zorunlulukla yönetenler, gücü halktan alarak daha çoğulcu katılımcı yönetimlerle güçlerine  güç katmışlardır.

 İnsanların zaman içinde düşünce biçimleri değişmiş ve gelişmiştir. Çoklu değişik düşünce akımları ile birlikte, insanların talep ve yönetim üzerinde olan etkileri de değişmiş, krallıktan demokrasiye geçiş gibi olumlu değişimler sağlanmıştır. Cumhuriyetin ilanı da bu gelişmelerin sonucunda oluşmuştur...

Küresel bir Dünya da emperyalizmin acımasızlığında, emperyalist güçlerin hedef tahtasına koyduğu ülkelerin başında olan Türkiye’nin gelişmesine set koyan güçlere karşı direnmenin birlik ve dirliğinin güçlü silahı, yeni sistemde tarihi geçmişe bağlı, güçlü bir ekonomi, teknolojik gelişmeleri tamamlamış, millî savunma sanayisini geliştirmiş, gayri safi milli hasılanın fert başına geliri Avrupa standartlarının üstünde olan, makine imalat sanayisini ihracata dönük üreten, teknolojik güçlü ordusuyla sınırlarını içerde ve dışarda düşmana karşı koruyan, hukukun üstünlüğü ilkesine bağlı, Üretime yönelik fabrikaların inşasında yatırımlarını yapan, yeni Türkiye’nin refahı, insanlarının maddi sorunlarını çözerek manevi değerlerini koruyarak olacaktır.

Neşat YALÇIN / CAFESİYASET HABER

 
HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri