FETÖ söz vermiş: 'Darbe olursa 1 milyon dolar+generallik'

Kara Havacılık Komutanlığı davasında yargılanan sanık eski albay Hakan Cafer A. hakkında kardeşinin verdiği beyan, dava dosyasına eklendi. Kardeş O.A, ağabeyine darbe girişiminin başarılı olması durumunda 1 milyon dolar ve generallik teklif edildiğini yengesinin kendisine anlattığını bildirdi

Tarih:
  • Google
  • Pinterest
#

Darbe girişimiyle alakalı yargılanan ağabeyi hakkında tanıklık yapan O.A, yengesinden öğrendiğine göre ağabeyine 1 milyon dolar ve generallik teklif edildiğine yönelik beyanda bulundu.

Tanık O.A, sanık Hakan Cafer A'nın öz ağabeyi olduğunu belirttiği beyanında, yengesi N.A'nın, ağabeyi hakkında ifadelerini duyduğunu kaydetti.

Yengesinin, darbe gecesi ağabeyine telefon geldiğini, hemen evden çıktığını, kuleleri gezerek darbe emrini görevli personele imzalatmaya çalıştığını, imzalamayanların zor kullanarak elini kolunu bağladığını anlattığını bildiren O.A, "Darbe gerçekleşmeyince ağabeyim helikoptere binip havaya ateş açarak Akıncı Üssü'ne kaçmış. Bunların hepsini bana yengem söyledi. Ayrıca yengem bana darbe başarılı olsa idi ağabeyime 1 milyon dolar ve generallik rütbesinin teklif edildiğini söyledi. Ben vatanımı ve milletimi seven birisi olduğum için bana söylenen şeyleri bilirdim" şeklinde beyanda bulundu.

"Aleyhte tanıklar tehdit edilmiş"

O.A, yengesinin ayrıca "Keşke darbe başarılı olsaydı da eşim içeri girmeseydi", "Eşim hakkında aleyhte tanıklıkta bulunan kişiler tehdit edilmiş" gibi şeyler de söylediğini belirtti.

Bunun nasıl yapıldığını sorması üzerine yengesinin, aleyhte tanıklık yapanların ankesörlü telefondan aranarak tehdit edildiklerini anlattığını iddia eden O.A, ağabeyi hakkında ifade verdiğini öğrendikten sonra yengesinin kendisine bir şeyler anlatmayı bıraktığını ve aralarının bozulduğunu kaydetti.

'Kardeşim şizofren' savunması

Duruşmalarda bu beyanlar yüzüne karşı okunan ve bir diyeceği olup olmadığı sorulan Hakan Cafer A. ise kardeşinin şizofren olduğunu öne sürerek iddiaları kabul etmedi. Hakan Cafer A, "ABD'de deprem olsa benden bilir. Allah sağlık versin diyorum, başka bir şey demiyorum" ifadesini kullandı.
HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri