Gazeteci Yüksel Evsen, MHP adaylığına soyundu

Yıllarca sahada gazetecilik, mutfakta yöneticilik ve medya patronluğu yapan Yüksel Evsen, MHP'den Adana Sarıçam'dan aday adayı olduğunu açıkladı. Yüksel Evsen hedeflerini açıkladı.

Tarih:
  • Google
  • Pinterest
#
Gazeteci ve medya patronu Yüksel Evsen, MHP Sarıçam ilçe binasında düzenlediği aday adayı olduğunu açıkladı. Gövde gösterisi yapan Yüksel Evsen Sarıçam'da değişimi başlatacağını söyledi.
 
Geçtiğimiz günlerde MHP saflarına geçen Yüksel Evsen Sarıçam Belediye Başkanlığı'na aday adaylığını coşkulu bir törenle açıkladı. MHP Sarıçam İlçe binasında düzenlen aday adaylığı açıklamasına Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, MHP Sarıçam İlçe Başkanı Mehmet Özcanlı MHP Çukurova ilçe Başkanı İbrahim Kara, MHP Seyhan Belediye Başkan Adayları Mustafa Akkuş, Süleyman Şimşir Sarıçam Belediye Başkan aday adayı Sinan Gül, Tahsin Şahin, MHP Çukurova Belediye Başkan aday adayları Ali Uğur Akbaş ve Alper Pişkin ile birlikte çok sayıda Sarıçamlı vatandaş katıldı.
 
KARDEŞİNİZ GELİYOR

Konuşmasına “Sarıçam’da değişim başlıyor“ sözleriyle başlayan Sarıçam Belediye Başkan aday adayı Yüksel Evsen “Ülkücü hareketin Sarıçam ‘da sahaya inmesiyle birlikte Sarıçam’da kasaba politikası dönemi bitiyor. Yetişmiş ülkücü kadrolar geliyor. 2 tane koyunu güdemeyenler gidiyor, Yüksel Evsen kardeşiniz geliyor” mdedi.
 
MAHCUP ETMEYECEĞİZ

Sarıçam Belediye Başkanlığı görevini gelmesi durumunda belediyeyi adalet içerisinde yöneteceğini söyleyen Evsen, “Anam beni Sarıçam Belediye Başkanlığı koltuğu için doğurmadı. Bizim için Sarıçam Belediye koltuğu uğruna her türlü oyunu, sahtekarlığı, alavereyi, dalavereyi, dini siyasete alet etmeyi gerektirecek bir yer değil. Biz ülkücüyüz. Ülkücünün ülküsü olur, bizim ülkümüz çağdaş bir Sarıçam, bizim ülkümüz çalmadan çırpmadan yönetilen bir Sarıçam, bizim ülkümüz sizin yönettiğiniz bir Sarıçam, Allaha yemin veriyoruz; çalmayacağız, çaldırmayacağız, adil olacağız, adaletle yöneteceğiz, kapımıza geleni kovmayacağız, bize inanları mahcup etmeyeceğiz.” İfadelerini kullandı.
 
İŞSİZLİK ÇÖZÜLECEK

Sarıçam’ın potansiyel olarak gelişmiş bir ilçe olduğunu ancak istenilen verimin alınamadığını söyleyen Evsen ”Sarıçam da işsizlik çözülecek. Sarıçamda üniversite var, kim çalışıyor?  Sarıçam da çöplük var, kokusu bize, sefası size… Sarıçam da Organize Sanayi var. Kim çalışıyor? Sarıçam’da tarlalar var, tarlalarda kim çalışıyor?  Benim garip Sarıçamlım çalışıyor“ ifadelerini kullandı.
 
DİKEY YAPILAŞMA

Sarıçam’a başkan olması durumunda yapacaklarını ile ilgili bilgi veren Yüksel Evsen “Dikey yapılaşmanın önünü açacağız. Dikey yapılaşmanın önünü açınca, döner restorant yapacağız. Her mahalleye bir havuz yapacağız. Adana’nın en büyük havuzu burada olacak. Sivil toplum ve medya köyü yapacağız. Mustafalar köyüne hayvanat bahçesi yapacağız. Bunun gibi bir projemiz var Sarıçam’ı Yeşilçam yapacağız” şeklinde konuştu.
 
OYUNUZA SAHİP ÇIKIN

Milliyetçi Hareketten Sarıçam Belediye Başkanlığına aday adayı olduğunu belirten Evsen, aday olamazsa Partinin gösterdiği adayı destekleyip arkasında duracağını söyledi. Evsen  “Siz oyunuza sahip çıkacaksınız, biz de birbirimize sahip çıkacağız. Hangi aday adayı kardeşimiz aday olursa arkasında dimdik duracağız. Ben kardeşiniz Yüksel Evsen olarak diyorum ki; kim aday olursa olsun, paramla pulumla son güne kadar çalışması için yanında olacağım partiden meclis üyeliği, Milletvekilliği, yönetim gibi taleplerde bulunmayacağım.  Ya ben Sarıçam’ı alacağım, ya Sarıçam beni” dedi.
 
Yüksel Evsen'in aday adaylığı açıklamasında sahne alan halk ozanları  Hidayet Özkan ve Hilmi Şahballı verdikleri konserle Sarıçamlılar'ı coşturdu.  
 HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri