Geleceğin Liderleri Sancaktepe’ de yetişiyor.

Sancaktepe Belediyesi Genç Gelecek Merkezi tarafından , lise ve üniversite öğrencilerine yönelik bu yıl 6.sı düzenlenen Liderlik Akademisi programı 20 Şubat 2018 Pazartesi günü Marmara Üniversitesi’nde başladı.

Tarih:
  • Google
  • Pinterest
#

Liderlik gibi dünya üzerinde giderek değer bulan kavramlar üzerine yoğunlaşarak, geleceğin liderlerinin yetiştirilmesi için profesyonel çalışmalar yürütülen Liderlik Akademisinde gençler alanında uzman yazar, siyasetçi, akademisyen, sporcu ve sanatçılarla bir araya geliyor.

Bu sene Liderlik Akademisi’nin ilki Marmara Üniversitesi’nde gerçekleşti. Akademide ilk konuşmacı Marmara Üniversitesi Matematik Profösörü İlyas Yavuz oldu. Yavuz, liderlik tanımından bahsederken kendi yaşamından örnekler vererek daha çok bir liderde olması gereken özelliklerden bahsetti. ardından “O Kahraman Sensin” adlı sunumuyla Payitaht Abdülhamit dizisinde rol alan oyuncu senarist Ali Nuri Türkoğlu gençlerle buluştu. 34. Osmanlı padişahı ve 113. İslam halifesi olan sultan 2. Abdülhamit’in liderlik özelliklerinden bahsetti.

Öğrencilerin ilgi gösterdiği programda son olarak İstanbul Genç Memur Sen Başkanı İbrahim Aydınlı konuşma yaptı. “Liderliğin sadece insanlık vasfına ait olmadığının günümüzde sosyal medya mecralarının da liderlik fasıfları taşıdığı üzerinde durarak liderliğin yeni tanımından bahsetti. Program konuşmacılara çiçek takdimi ve çekilen hatıra fotoğrafıyla son buldu.

20 Şubatta başlayan akademi 17 Mart 2018’e kadar devam edecek olup Liderlik Akademisinin ardından liderlik eğitimi alan gençlere yönelik kamp düzenlenecektir. 

Gençler, Liderlik Akademisine www.gencgelecek.com internet sitesinden başvuru yapılabiliyor. 0216 529 00 25 – 0216 561 43 55 telefon numaralarından bilgi alınabiliyor.
HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri