Gökçek: Kürt olsam ne olur?

Ankara Büşükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek bir dönem daha aday olmak istediğini söyledi. Melih Gökçek Kürt olup olmadığı yönündeki bir soruyu da cevaplandırdı.

Tarih:
  • Google
  • Pinterest
#
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek A Haber'de %100 Siyaset programında gazetecilerin sorularını cevapladı.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, moderatörlüğünü Sevilay Yükselir'in yaptığı %100 Siyaset programına konuk oldu. 
 
GÖKÇEK: YOL PROJESİNDE ODTÜ ÖĞRETİM GÖREVLİLERİNİN İMZASI VAR
 
Sevilay Yükselir'in sorusu üzerine ODTÜ olaylarıyla söze başlayan Melih Gökçek, ODTÜ'de olaylara sebep olan yol projesiyle ilgili çarpıcı detaylar aktardı. 
 
Gökçek, projenin aslında ODTÜ öğretim görevlilerinin hazırladığı proje olduğunu, hatta projenin altında ODTÜ öğretim görevlilerinin olduğunu belirtti. 
 
"1 DÖNEM DAHA ADAY OLACAĞIM"
 
Gazetecilerin "aday olacak mısınız? Kaç dönem daha aday olacaksınız?" soruları üzerine ise Gökçek, 1 dönem daha aday olacağını belirtti. Melih Gökçek, bir sonraki dönem için adaylığı düşünmediğini söyledi. 
 
CHP'Lİ VEKİL AYLİN NAZLIAKA'YLA İLGİLİ İLGİNÇ BENZETME
 
ODTÜ'de yol çalışması sırasında dozerin önüne geçip kollarını açan CHP'li vekille ilgili iki fotoğraf gösteren Melih Gökçek, vekilin o pozunu Gezi olayları esnasında TOMA'nın önünde kollarını açan "siyahlı kadın"a özenmekle suçladı.
 
Gökçek, Nazlıaka hakkında "show-women" benzetmesinde bulundu.
 
MELİH GÖKÇEK KÜRT MÜ? TÜRK MÜ?
 
Sevilay Yükselir’in Melih Gökçek’e sorduğu ilginç sorulardan biri ise “Kürt müsünüz?” sorusu oldu. 
 
“Kürt olsam ne olur? Kürt olmak yanlış bir şey mi” diyerek söze başlayan Gökçek, Türk olduğunu söyledi ve baba tarafından Urfa’lı olduğunu belirtti. 
 
Gökçek şöyle konuştu: 
 
“Kürt olsam ne olur ki? Kürt olmak yanlış bir şey mi? Cenab-ı Allah nasıl yarattıysa öyle doğuyoruz. Kürt olmak bir insan için eksi bir olay olamaz. Biz Allah nezdinde takva açısından imtihan ediliriz. Irklar, bizim sadece birbirimizle kaynaşabilmemiz için önemlidir. 
 
Ben Türk’üm. Baba tarafından Urfa Halfetiliyim. Bizim geçmişimizde Tatarlık var. Bizim sülalemiz padişahın haberciliğini yaparmış. 
 HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri