Gostivar’dan Bağcılar’a kardeş belediye teklifi

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Makedonya’nın Gostiva şehrinin Belediye Başkanı Dr. Arben Taravari’yi makamında ağırladı.

Tarih:
  • Google
  • Pinterest
# asdfafds

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Makedonya’nın Gostiva şehrinin Belediye Başkanı Dr. Arben Taravari’yi makamında ağırladı. Projelerin ve yatırımların konuşulduğu görüşmede Dr. Taravari, çalışmalarını çok beğendikleri Bağcılar ile kardeş belediye olmak istediğini söyledi.

Makedonya'da, nüfusunun yüzde 60'a yakını Arnavutlardan oluşan Gostivar şehrinin Belediye Başkanı Dr. Arben Taravari, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı’yı ziyaret etti. Başkan Lokman Çağırıcı tarafından karşılanan Dr. Taravari’ye Arnavut İttifakı Partisi yöneticileri de eşlik etti.

Başkan Çağırıcı’nın makamında gerçekleşen toplantıda iki belediyenin projeleri, yatırımları, teknik, sosyal ve kültürel hizmetler ele alındı. Dr. Taravari, Bağcılar Belediyesi’nin gerek yerel yönetimler ve gerekse uluslararası platformlarda yaptığı çalışmaları çok beğendiğini söyledi. Ayrıca iki başkan tecrübe paylaşımında da bulundu.

“Görüşmelerin devamı hususunda mutabakata varıldı”

Bir yıl önce yapılan seçimle belediye başkanı olan Dr. Taravari, Gostivar şehriyle Bağcılar’ın kardeş olması isteğini dile getirdi. Toplantı sonunda görüşmelerin devam edilmesi hususunda mutabakata varıldı.

Başkan Çağırıcı, ziyaretlerinden dolayı Dr. Taravari ve beraberindekilere teşekkür etti. 
HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri