Gözler bu toplantıda!

Çalışmalarını İstanbul Huber Köşkünde yürüten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Covid-19 sürecinde il başkanları ile ikinci kez toplantı yapacak.

Tarih:
  • Google
  • Pinterest
#

Çalışmalarını İstanbul Huber Köşkünde yürüten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Covid-19 sürecinde il başkanları ile ikinci kez toplantı yapacak.

Cuma günü telekonferans yöntemiyle yapılacak toplantının ana gündem maddesi koronavirüsle mücadelede illerdeki son durum olacak. Erdoğan, pandemi günlerinde illerin yaşadıkları problemleri ve istekleri dinleyecek.

İl başkanları, toplantıda vatandaşın merak ettikleri hususları da Erdoğan’a iletecek. Edinilen bilgiye göre, yurttaşların en çok merak ettikleri konular arasında sosyal yardım ve desteklerden nasıl yararlanılacağı, maskelere kolay ulaşım, yeni normalleşme sürecinde neler yapılacağı yer alıyor. Bu konulara açıklık getirilmesi beklenen toplantıda, il başkanlarına salgının yalnızca Türkiye’yi değil, bütün dünya ülkelerini etkilediği, benzer süreci başka ülkelerin de yaşadığı ve hükümetin lüzumlu tedbirleri aldığı anlatılacak.
Toplantının başka bir gündem maddesi ertelenen kongreler olacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha evvel parti kurmaylarıyla bir araya geldiği toplantılarda kongrelerin bayramdan sonraki hafta başlanmasını istemişti.

Cuma günü yapılacak toplantıda yarım kalan kongrelerin ne vakit başlayacağı ve normalleşme sürecinde nasıl uygulanacağı netlik kazanacak. Üstünde çalışılan taslağa göre, kongrelerin sosyal mesafe kuralına göre yapılması, az katılım sağlanması ve daha evvelki kongreler gibi büyük salonlarda şölen şeklinde gerçekleştirilmemesi planlanıyor.
HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri