Gözütok: Üniter yapısını koruyan bir ülkeyiz

Büyük Birlik Partisi Erzurum İl Başkanı Yener Gözütok, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin, bir taraftan üniter yapısını korurken, diğer tarafta demokratikleşme sürecini tamamlayarak, bölgesel bir güç merkezi olmayı başardığını bildirdi.

Tarih:
  • Google
  • Pinterest
#
Gözütok, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, 26 Ağustos 1922 tarihinde sabah başlayan Büyük Taarruz'un, mübarek ve aziz olan vatanın ne pahasına olursa olsun teslim edilmeyeceğinin tescili olduğunu vurguladı.
 
Şüheda toprağını elinde tutmak, izzet ve namusunu, hürriyetini muhafaza etmek için yoksul haliyle, acılı bağrı ve sinesini adeta küllerinden doğar gibi yeniden canlandırarak tarihe, altın harflerle vurulan bir zafer kazandığının altını çizen Gözütok, şunları kaydetti:
 
"Topraklarında uğradığı bin bir türlü eza, cefayla bağrı delinse, fakr-u zaruret içerisine düşse dahi, zor geçitlerde dünya insanlığına en güzel dersi vererek hürriyet ve istiklal uğruna şehit olmuş ve tüm mihnetli durumları nasıl aşabileceğini bir kez daha göstermiştir. 30 Ağustos zaferiyle aziz ve necip milletimiz, kendisini bu topraklardan atmak, tarih sahnesinden çıkarmak isteyen müstevlilere, dünyadaki tüm mazlum ve mustazaf halklara misal gösterecek bir biçimde silinemeyen bir zafer levhası bırakıp unutulmayacak bir ders vermiştir."
 
İl başkanı Gözütok, "Türkiye Cumhuriyeti Devleti, bir taraftan üniter yapısını korurken, diğer taraftan demokratikleşme sürecini tamamlayarak, bölgesel bir güç merkezi olmayı başaracaktır. Gerektiğinde Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünün teminatı olan ordumuz, bölgesel çıkarlarımız için de her türlü görevi yapmaya hazırdır. Bu konuda hiçbir şüphemiz yoktur" ifadelerini kullandı.HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri