Güçlü iktidar Türkiye'nin en büyük gücü

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, "Türkiye’nin bu günkü gelinen noktada en büyük gücü tabii ki siyasi iktidardır. Güçlü iktidardır. İyi yönetimdir. Ve iyi yönetim ve güçlü iktidarın doğurduğu güven iklimidir." dedi.

Tarih:
  • Google
  • Pinterest
#
Bekir Bozdağ, çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere geldiği memleketi Yozgat’ta ülke ve Yozgat gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Boğazlıyan ilçesini ziyaret eden Bozdağ, partisin ilçe teşkilatı ziyaretinde yaptığı açıklamada Türkiye’nin son 10 yıl içinde büyük bir değişim ve gelişim yaşadığını kaydetti. Bozdağ, "Gerçekten her alanda başka bir Türkiye ile karşı karşıyayız. 2002’den önceki Türkiye ile 2013’ün Türkiye’si mukayese edildiğinde arada çok büyük farkların olduğunu görüyoruz. Ekonomide bugün güçlü bir Türkiye var. 2002’nin Türkiyesi’nde 230 milyar dolar milli gelir var. 2012’nin Türkiyesi’nde 786 milyar dolar milli gelir var. Aradaki 556 milyar dolarlık gelir ilave gelirdir. Bütün bunların hepsi ekonominin iyi bir istikamette seyir ettiğinin somut göstergesidir." dedi.
 
Yozgat’ta havaalanı projesinin devam ettiğini söyleyen Bozdağ, şöyle devam etti: "Şu anda proje hazırlıkları sürüyor. İhalesi yapılacak. 2002’de Yozgat’ta havaalanı gelecek denildiğinde herkes olurmu-falan diye düşünmüştür. Ama şimdi kervan çıktı Yozgat’a geliyor. Türkiye’de bütün havaalanları da çok iyi bir noktaya ulaştı. Uçakta yolcu sayısı arttı. Eskiden sadece zenginlerin bindiği uçağa şimdi herkes binebiliyor. Yüksek hızlı trende Yozgat’ta 2015 yılında hizmete açılması planlanıyor. Yozgat, Sivas-Eskişehir-Ankara-Konya ve İstanbul’a bağlanmış olacak. Bu büyük bir değişimin öncüsüdür. Kayseri’ye gidecek hızlı tren çalışması da devam ediyor. Dolayısıyla Boğazlıyan’da bu imkandan faydalanacaktır. Türkiye’nin bu günkü gelinen noktada en büyük gücü tabi ki siyasi iktidardır. Güçlü iktidardır. İyi yönetimdir. Ve siyasi iktidarın iyi yönetim ve güçlü iktidarın doğurduğu güven iklimidir. Bu güven iklimi olduğu sürece her alanda büyüme ve değişim yaşanacaktır."
 
"YEREL SEÇİM STARTINI VERDİK"
 
Bekir Bozdağ, yerel seçim startını da verdiklerini belirterek, "Sayın Başbakanımız Ankara, İstanbul, Kayseri, Samsun ve Erzurum mitinglerinde vurgu yaptığı bir şey vardı. O da mahalli seçim kampanyasının başlatılması. Zira Türkiye’de mahalli seçimler artık satı haline girmiştir. Türkiye’nin her tarafında mahalli seçim kendisini hissettirmeye başladı. Biz parti olarak bu seçimlere büyük önem veriyoruz. Mahalli seçim kampanyası başlamış oldu." dedi.
 
Kaynak: CihanHABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri