Gül: Malazgirt,milletin geleceğini şekillendiren başarıdır

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Malazgirt Zaferi’nin Türk milletinin geleceğini şekillendiren en önemli başarılardan biri olduğunu belirtti.

Tarih:
  • Google
  • Pinterest
#
Cumhurbaşkanı Gül, Malazgirt Zaferi’nin 942. yılı nedeniyle yayımladığı mesajında, "Büyük komutan ve devlet adamı Alparslan’ın komutasında elde edilen bu zaferle ebedi yurdumuz olan Anadolu’nun kapıları milletimize açılmıştır. Bu yönüyle Malazgirt Zaferi, Anadolu’da başlayan ve Türkiye Cumhuriyeti ile devam eden sürecin de başlangıcını da teşkil etmektedir." dedi.
 
 Siyasi ve askeri sonuçlarıyla, Türk ve dünya tarihine yön veren Malazgirt Zaferi'nin Türk milletinin Anadolu’da kurduğu büyük medeniyetin yolunu açtığına işaret eden Gül, "Anadolu toprakları yüzyıllardır milletimizin hoşgörü, barış ve dayanışma hasletleriyle yoğrulmuştur. Bereketli Anadolu topraklarında, büyük devlet adamlarımızın tüm dünyayı etkileyen örnek yönetim anlayışlarıyla milletimiz, büyük başarılara imza atmış, birlik ve beraberliğinden ödün vermeden, farklı inanç ve kültürleri bir arada yaşatmıştır. Türkiye Cumhuriyeti bu eşsiz mirasın üzerinde yükselmiştir. Bizler de bu kıymetli mirası her zaman koruyacak, zenginliklerimize ve değerlerimize sahip çıkarak, gelecek nesillere aktaracağız. Ecdadımızın tüm zorlukları aşarak yazdığı şanlı tarihimizden güç alarak, Türkiye’yi her alanda daha ileriye taşıyacağız. Malazgirt Zaferi’nin 942. yıl dönümünde, Sultan Alparslan’ı ve cennet vatanımız uğruna canını veren tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyor, vatandaşlarımıza selam ve sevgilerimi iletiyorum.” temennisini iletti.
 
 HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri