Gülümseyişinizle Fark Yaratın

Yapılan araştırmalara göre karşılaştığımız bir kişi hakkında kısa saniyeler içerisinde karat veriyoruz. Peki, bu kadar zaman içerisinde nereye bakıyor da karar veriyoruz,

Tarih:

  • Google
  • Pinterest

Hiç düşündünüz mü? Sizleri meraklandırmadan yanıt veriyorum. Elbette gülümsemesine ve dişlerine bakıyoruz. Bu kadar önemli olan ve anlam taşıyan gülümsemenizi bile değiştirebileceğinizi biliyor muydunuz? Bu değişikliği nasıl yaptığımız yazımızın devamında…

 Gülüş Şekli Motive Edici

İster özel yaşamınızda olsun ister iş hayatımızda gülüşünü beğendiğimiz biriyle daha çok vakit geçiriyor ya da daha uzun saatler çalışmak istiyoruz. Çünkü karşımızdakinin gülüşü bizi de motive ediyor. Gülüş pek çok kapıyı açarken, kapının anahtarı da visajizm.

Visajizm; karakterimize, özel hayatımıza uygun olan yani bizi en iyi yansıtan gülümsemeyi tüm doğallığıyla sunan bir yöntem. Visajizm, dişlerin orantısınız sıralanışında, diş boyutlarının farklı olması durumunda, diş etlerinde var olan çeşitli sorunlar başta olmak üzere gülümsemesini beğenmeyen, gülümsediğinde dişlerini saklama gereği duyan ve diş rengini beğenmeyen kişilere uzman tarafından yapılıyor.

 Holywood Yıldızlarının Tercihi

 En çok karşılaştığım soruların başında “Bu uygulamayı herkes yaptırabilir mi?” geliyor. Hamileler dâhil herkese yapılabilen uygulama sadece yatakta tedavi görmesi gereken hastalarda uygulanmıyor. Hatta doktorunun izin vermesi dahilinde kemoterapi gören onkoloji hastalarına da uygulanabilir. Hatta şunu da ifade edeyim, son dönemde Hollywood yıldızlarının da tercihleri visajizmden yana. Hollywood yıldızlarının da bu şekilde daha pırıl pırıl gülüşlere sahip olduklarını söylemeliyim. Bu uygulama sadece gülüşlerini değil tüm imajlarını etkiliyor. Mesela Victoria Beckham’ın eski haline baktığımızda feminen, elegan seksi kadından eser yok. Sadece şirin gülen bir çocuk gibi, değil mi? Aynı şekilde Cathrine Zeta Jones, kendi halinde bir ev kadını görüntüsünden Hollywood yıldızına dönüşüyor. Yüzünde başka da bir estetik müdahale olduğunu sanmıyorum, sadece dişlerle durum çok farklı bir hal alıyor.

 Visajizm Modası

Visajim yaptıran isimlere baktığımızda iş adamlarından, cemiyet isimlerine, magazin camiasına kadar çok sayıda isim sayabiliriz. Pek çok kesimden insanlara visajizmi uygulayabiliriz. Özellikle

casting ajanslarına baktığımızda da bu durumla sıkça karşılaşıyoruz. Çeşitli reklâm filmlerine, dizilere ya da sinema filmlerine baktığımızda oyuncuların harika gülümsemelere sahip olduğunu görüyoruz.

Biz de estetik diş hekimliği alanında kişiye özel gülüş tasarımı ile kişinin kişiliğine uygun gülüşü tasarlıyoruz. Eğer gülüşünüzden memnun değilseniz ve bu durum sizi rahatsız ediyorsa yapılacak şey son derece basit. Karakterinize, yüz şeklinize, yaşınıza göre yapılacak gülüş dizaynı. Gülüş dizaynı sayesinde dudakların kalın, ince, uzun, kısa olmalarına göre düzenlenerek var olan kusurlar kapatılabilir.

 Visajizmin Yararları

Bu yöntemin yararlarından biri dişlere hiç dokunamadan önce aldığımız ölçülerle laboratuar ortamında yeni yapılacak dişlerin maketini hazırlayarak dişlerde minimum oynama yapma şansıyla mükemmel estetiğe kavuşma imkânı sunuyor olması. Bu maketlerle oluşturduğumuz sonuç neticesinde ağızdan maketlerle alınmış ölçülerle model oluşturuyoruz. Bu teknik bize ne kadar kesime ihtiyacımız olduğunu gösteriyor. Bu sayede en az müdahaleyi yapıyoruz. Eski tekniklerde standart bir yapıya uydurmak zorunda olduğumuz için dişer gereksiz yere küçültülüyordu. Kısaca, minimum dokunuş maksimum estetik elde ediyoruz diyebiliriz.

 Gülüşünüz avantajınız olsun…

Aslı ERCANLI / CAFESİYASET
HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri