Hans ve Coni nin Postalları

İçerdeki farklılıklarımızı dış güçlere karşı çelikten bir kalkan yapamasak binmiş olduğumuz gemide hepimiz batarız. Durum açık ve seçik aleni bariz bir şekilde gözüktüğü gibi bizim bizden başka dostumuz yok.

Tarih:

  • Google
  • Pinterest

Türkiye’nin coğrafi yapısı çok kritik bir noktada olduğu hepimizin malumu, bu coğrafyada yaşamanın zorluğu ve bedelleri var. Zorlukların bedellerini göze alarak atalarımız bu coğrafyada her zaman tetikte ve mücadelelerle dolu bir Tarih yazmışlardır. Yazmaya da devam edecektir. Türk Milletine ‘’durmak yok, yola devam. ’söylemi her zaman rehber olmalı kendi bünyesini canlı ve diri tutmalıdır. Çok çalışmalı kişisel menfaatlerden ziyade Ülkenin menfaatlerini düşünmelidir. Ülkenin menfaati kişilerin menfaatinedir. Her zamankinden daha çok birlik ve beraberlik içinde olmalıyız. Siyasal farklılıklarımızı ülkemizin bekasını etkileyen hareketlere karşı bütünleştirmeliyiz.

 İçerdeki farklılıklarımızı dış güçlere karşı çelikten bir kalkan yapamasak binmiş olduğumuz gemide hepimiz batarız. Durum açık ve seçik aleni bariz bir şekilde gözüktüğü gibi bizim bizden başka dostumuz yok. Tarih boyunca olmadı ve olmayacak. İçerdeki dostluğu kardeşliğe dönüştüremesek sevgi ve hoş görü saflarımızı sıkılaştıramasak, Coni ve Hans’ların ağızlarındaki akan salyalar da boğuluruz.

 Şühedanın kanıyla sulanmış bu mübarek kutsal topraklarında bir olmayı beceremesek, diri olmayı beceremesek, hep birlikte Millet olmayı, Türkiye olmayı beceremesek, Hans ve Coninin postalları altında ezilir gideriz. Eziliş ve gidişin bir daha dirilişi olmaz. Bugün Irak’ın, Suriye’nin, Libya’nın ve sayabileceğimiz bir sürü Devletin içler acısı durumu gözlerimizin önünde bizlere ders niteliğindedir.

 Hangi etnik kökenden olursan ol, bu ülke senin etnik kimliğini hiçbir zaman mesele yapmadı. İçinde barındırdığı etnik kimlikteki vatandaşlarını hiçbir zaman etnik kimliğine göre kategorize etmemiştir. Önce insan demiştir, insan olduğuna bakmıştır. Sağlıkta, adalette, eğitim de kamusal ve özel alanda her zaman insanca muamele ve itibar göstermiştir. Görmedim diyenler ise nankörlük batağına batmış zavallılardır.

1071 yılından bugüne dek bu topraklarda adaleti, sevgiyi, saygıyı, hoş görüyü ilke edinmiş bir millet, yaratılanı seven yaratandan dolayı, felsefesini ilkeleştiren yer yüzünde kaç millet var. Böyle aziz ve Yüce Milletin Şühedanın kanıyla sulanmış şehitlerinin gök yüzünde bir yıldız gibi dalgalanan bayrağının altında yaşamanın güven ve huzurunu bozacak davranışa kalkışanlar, Çanakkale’de, Sakarya’da, İzmir’de, yok oluşlarının hezeyanlarını şimdi ise Irak’ta, Suriye’de yaşıyorlar. Zaman bir olma, diri olma hep birlikte var olma Türkiye olma zamanıdır.

Bu ülkenin birliği ve dirliği için çok çalışmalıyız, üretmeliyiz, ülkenin kalkınması için el birliği içinde kendi çabamızla, gayretlerimizle ülkemiz ve insanımızın yarınlarının daha güzel olması için sevgi tohumlarını ekip yeşertmeliyiz.

Bu vesileyle Dünya kadınlar gününü kutluyor, Tüm kadınlarımıza saygılarımı sunarım

Neşat YALÇIN/Cafesiyaset

nesatyalcin@gmail.com
HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri