Haydi tam zamanı fırsat bu fırsat!!

Bayburtlu Dede Paşa Hazretlerinin şöyle bir vecizesini biliyorum. Buyurmuşlardı ki, “ Allah mümine düşman elinden dost lokması yedirir.” Yani şer zannedilenin gerçekte hayırlı bir sonuç doğurması gibi.

Tarih:

  • Google
  • Pinterest

CAFESİYASET

Sözü ABD güya başkanı Trump’un Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıması meselesine getireceğim.

            Ümit ediyorum ki, 13 aralık 2017 günü Türkiye’mizin dönem başkanlığını yaptığı ve Saygın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Beg’in teşebbüsü ile İstanbul’da yapılacak olan İslam ülkeleri işbirliği olağanüstü toplantısından Filistin Devletinin başkentinin Kudüs olarak tanınması ve ülkelerin Filistin Devleti Büyükelçiliklerinin Kudüs’e taşınması, İsraili’n Birleşmiş Milletler kararı olan 1967 sınırlarına çekilmesini uygulamağa koymasını nota olarak verme  kararı çıkar.

            Zaten Türkiye’nin Filistin Devleti Büyükelçiliği Kudüs’te. Türkiye’nin İsrail Büyükelçiliği Tel Aviv de bulunuyor. Bilindiği veçhile Birleşmiş Milletler Bir Filistin Devletinin varlığını tanımıştı. Devlet Başkanlığı görevini de Sayın Mahmut Abbas yürütmekte.

            Trump bu girişimi niçin yaptı ?

            Seçimlere Kudüsü İsrail’in başkenti olarak tanıyacağı sözünü vermişti. Trump seçimi ABD yi gasp etmiş olan küresel çeteye karşı durarak seçmenin desteğini almış ve kazanmıştı. Fakat çete kongre, senato, yargı, CİA örgütlenmeleri ile Trump’u tehdit altına aldı. Onu iktidardan indirme teşebbüsünde. Kudüs’ün İsrail’in başkenti yapılması bölgede çatışmaları körükler. Çatışma ve çatıştırma küresel çetenin egemenliğini tesis etmek için uyguladığı en tesirli usül. Trump küresel çetenin arzusunu yerine getirerek ve Yahudi lobisini memnun ederek iktidarını koruma çabası ile böyle bir teşebbüste bulundu.

            Biraz daha derinde gerçekler neler ?

            İsrailde yaşayan yahudilerin nebisi Hz. Musa değildir. Onlar Hz. Musa’yı (sav) hiç önemsemezler. Yahudilerin nebisi Hz. Yakup’un (sav ) büyük oğlu, Yani Hz. Yusuf’u kuyuya atan çakal Yahuda’dır. Onlar Yahuda’nın  izindedirler. Yahudiler küresel çete tarafından kurgulanmış Siyonist ideolojiyi yürütürler. İsrail’de Museviler vardır. Bunlar Hz. Yusuf’u (sav) ve Hz. Musa’yı (sav) benimserler. Savaş ve çatışma istemezler. Yahudilere muhaliftirler. Bazı Museviler Levililer ( Yusuf soyu ) Kohenler ( bünyamin soyu ) siyonizme karşıdırlar ve Filistinliler ile dayanışma içindedirler lakin İsrail’de mağlupturlar.      İsrail’de kendilerini Hristiyan olarak tanımlayan insanlar ve kiliseleri de Siyonistlerin baskısı altında bunalmışlardır.

            Bugün İngiltere, Fransa, İtalya, Vatikan  da Trump’un girişimini onaylamadıklarını ilan etmişlerdir. Trump’un girişimi Birleşmiş Milletler güvenlik konseyinde ittifakla reddedilmiştir. İngiltere ve Fransa Kalıcı barış için iki devletin varlığının şart olduğunu ifade etmektedirler.

            Yukarıda izah edilen sebepler ve teşekkül eden durumdan ötürü Türkiye 13 aralık Çarşamba günü yapılacak İslam ülkeleri işbirliği toplantısından Filistin devletinin Başkentinin Kudüs olarak ilan edilmesin ve İsrail’in Birleşmiş Milletler kararı gereği olarak 1967 sınırlarına çekilmesi hususunda nota verilmesi kararını çıkarmak için gereken her şeyi yapmalıdır.

            Ve nihayet maskelerin düşme zamanı. İslam ülkesi olarak nitelendirilen kimi güya devletlerin yöneticilerinin kime uşaklık ettiklerinin de belirleneceği bir durum meydana gelmiştir. Hani İsrail Başbakanı netenyahu ne demişti. ‘’ Arap yönetimleri ile dayanışma içindehiz, halklar bize düşman ‘’

            Zannediyorum çok yakında sadece Kudüs’ün değil, Mekke ve Medine’nin de işgal altında olduğu gerçeği ile karşılaşacağız.

Murat Bahadır Akkoyunlu

CAFESİYASET

 

 
HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri