Her gelişmenin temelindeki ana güç kaynağı insandır

Türkiye’nin gelişimindeki en önemli engellerin başında yapılan güzel şeylere durmadan muhalif olmak ve yapılanları eleştirip yapanları yerden yere vurmak lığının hastalığının önlenemez yaygınlaşması ve umutsuz tedavisizliğidir

Tarih:

  • Google
  • Pinterest

Tarihsel sürece bakacak olursak her dönemde ülkenin yararına ve gelişmesine yönelik yatırım hamlelerini bir şekilde önlemenin acımasız muhalifliğinin yapıldığını üzülerek görmenin hezimetlerini yaşamışlığın sancılarını bugünde yaşatma gayretleri içerisinde olan zihniyetlerin varlığıyla karşı karşıyayız.

 

Böyle olmuş böyle gidiyor gibi değil de, böyle gelmişse böyle gitmez demenin kararlılığını göstererek, yapılan güzel yatırımları sahiplenerek yenilerinin yapılması için gayret gösterip toplum olarak çok çalışmanın bilincinde olmalıyız.

 

Yapılan güzel yatırımları eleştirmek gibi bu önlenemez hastalık toplumun her sosyal kültürel katmanında var. Her katman kendi çapı doğrultusunda muhalefet mekanizmasının çarkını döndürürken bu çarklar maalesef az gelişmiş toplumların gelişmekte olan sıçrama hamlelerinin önüne set çekerken, ülkelerin üzerinde emelleri olanlarında ekmeklerine yağ sürdürme fırsatını verdiriyor.

Türkiye’nin gelişmesinin önündeki engellerin başında bireylerin aşırı derecede politeizme oluşunun yanında farklı fikirlere ve farklı düşünce yorumlarına karşı hoş görülü olamayıp tahammülsüzlük sınırlarının en uç noktasında tavır geliştirerek  konusunda işinin ehli olmuş nitelik ve nicelik açısından kaliteyi yakalamış ahlaki erozyona uğramamış insanları toplumun dışına iterek, Devlet yönetiminin karar  verme yetkisi makamında oturanların sistemin ehli olmayanların elinde sürdürülebilirliğininin olması Dünyadaki gelişmeleri yakalayamamış olmasının şansızlığını yaşamışlığıdır.

Son dönemde Devlet yönetim sisteminde yapılan değişiklikler ve yeniliklerle inşallah çıkar zihniyeti içerisinde olan beceriksiz yöneticilerin yerini işinin ehli nitelik ve niceliksel kültürel kaliteyi yakalamış personel ve yönetici atamalarıyla ülke kalkınmasında sıçrama hamleleri yaşanacaktır.

 

Türkiye yıkıcı olmayan, sadece ülkenin menfaatleri doğrultusunda bir bakış açısı sergileyen, özünde Devletçi ve Milliyetçi ruh taşıyıp farklı düşünce yapısıyla bakış açısı sergileyen, nitelik ve nicelik olarak kendini olgunlaştırmış, her türlü ahlaki erozyonlardan uzak kalmış, ülke sevdalısı ,Devlet sevdalısı, Türk Milletinin bekası için, her türlü egodan uzak  ,Türk Milletinin layık olduğu  üstün ahlaki değerleriyle ,tarihi misyonuna yakışır ,ekonomik,siyasal ,kültürel katkılar sağlayan bireylerini yadsımayan gözle hoşgörü içerisinde bağrına basıp sahiplenir önlerini açarak destek olursa, kaybettiği sanayi gelişimini, teknolojik gelişimini ,ekonomik gelişimini uzay teknolojisi çağında, Türk Milletinin layık olduğu geleceğin medeniyetinde yer almasının kaçınılmaz sonucunu yakalar, yakalatır.

Aksi ise gelecek te gerek ekonomik gerekse siyasi otoritesini kaybederek emperyalizmin saldırı kıskancından kendini kurtaramaz.

 

Devlet kadrolarını oluştururken siyasal riyakarlıkların içsel gizemliliğini saklayarak, işinin ehil iliğinden uzak, siyasi yalakalık içerisinde makamsal güç arayan beceriksiz çalışanlarından kendini arındırırsa, ülken ‘in gelişmesinin önündeki engellerin açılmasına neden olacaktır.

 

 

Her gelişmenin temelindeki ana güç kaynağı İnsandır. İnsanı yaşatırsan ülkenin kalkınma hamlesinin önünü açarsın. Mutlu bireyler mutlu ülkeleri, mutlu ülkelerde ekonomik başarılarını yakalayarak, iç huzuru oluşturur.

 

Neşat YALÇIN / CAFESİYASET
HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri