Hoca Ahmet Yesevî Kültür Sezonu açıldı

Esenler'de 2019-2020 yılı 'Hoca Ahmet Yesevî Kültür Sanat Sezonu'nun açılış töreni yapıldı.

Tarih:
  • Google
  • Pinterest
#

Hoca Ahmet Yesevî'nin hayatının anlatıldığı belgesel gösterimi ile başlayan programa; Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Ahmet Yesevî Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Taşçı ve pek çok sanatsever katıldı.

GÖNÜL VE SEVGİ ERİ: HOCA AHMET YESEVİ

Kültür sanat sezonlarında her yıl farklı bir tema işlediklerini, bu yılı da Hoca Ahmet Yesevî yılı olarak belirlediklerini söyleyen Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, şu ifadeleri kullandı:

"Hoca Ahmet Yesevî gerçekten her birimizin, özellikle Türk dünyasının bilmesi ve anlaması gereken bir değerdir. Çünkü her sözünde hikmeti arayan, her sözünde güzeli arayan ve her sözünde huzuru arayan bir bilge, bir mutasavvıftır. Bir yıl boyunca Hoca Ahmet Yesevî çalışarak hikmeti, güzelliği yakalayalım ve bu sayede huzuru hep beraber yakalayalım istedik. Türk dünyasının manevi lideri olarak nitelendirilen, birlik, beraberlik ve hoşgörüyü yayan bir gönül ve sevgi eri olan Hoca Ahmet Yesevî'nin anlatılması ve bütün Müslümanlara rehber olacak nitelikte söylediği hikmetlerin tanıtılması amacıyla, 2019-2020 yılı kültür sanat sezonunu Hoca Ahmet Yesevî'ye adadık. İnşaAllah, kültür sezonumuz dolu dolu geçecek."

GÖNÜL MAYAMIZI ÇALAN BÜYÜĞÜMÜZ

Ahmet Yesevî Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Musa Yıldız ise Esenler Belediyesi'nin değerli büyükleri tanıtmasından duyduğu memnuniyetini dile getirdi. Hoca Ahmet Yesevî'nin tanıtılmasının üniversite olarak kendilerini mutlu ettiğini belirten Yıldız, "Hoca Ahmet Yesevî Hazretleri Pir'i Türkistan ve bizim gönül mayamızı çalan büyüğümüz. Bu yüzden Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu'ya çok teşekkür ediyorum" dedi.

Konuşmaların ardından Esenler Belediyesi ile Ahmet Yesevî Üniversitesi arasında, Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Taşçı ve Ahmet Yesevî Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Musa Yıldız tarafından işbirliği protokolü imzalandı.
HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri