Hollanda'da skandal! Bu fotoğraf yüzünden görevden aldılar

Hollanda’da FETÖ ile mücadele eden ve örgütün okullarında okuyan 459 çocuğu kurtaran Avukat Şükran İnce, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile fotoğrafı bulunduğu gerekçesiyle Hollanda devletindeki görevinden alındı.

Tarih:
  • Google
  • Pinterest
#

Hollanda’da FETÖ ile mücadele eden ve örgütün okullarında okuyan 459 çocuğu kurtaran Avukat Şükran İnce,Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile fotoğrafı bulunduğu gerekçesiyle görevden alındı.

Milat’ta yer alan habere göre; Hollanda devletinde çalışan Avukat Şükran İnce’nin, FETÖ'nün okullarında okuyan öğrencilerin kayıtlarının başka okullara alınmasını sağladığı gerekçesiyle görevden alındığı öğrenildi. 15 Temmuz darbe girişiminin ardından kurulan Türk Ailelerine Yardım Komisyonu Başkanı olan İnce, 459 öğrencinin FETÖ okullarından alınmasına hukuki destek sağladı.

FETÖ'nün Hollanda’daki yayın organları, Türk ailelere destek veren İnce'nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la çekilmiş fotoğrafını yayınlayarak hedef gösterdi. Yayınların ardından İnce’nin aylarca FETÖ tarafından telefon ve sosyal medya üzerinden tehdit edildiği, FETÖ’nün okulları ise İnce hakkında suç duyurusunda bulunduğu öğrenildi. Hollanda’nın FETÖ’cülerin şikâyeti sonucunda Avukat İnce’nin işine son verdiği belirtildi.

HOLLANDA VE FETÖ MEDYASI HEDEF ALDI

Volkskrant adlı gazetenin 3 Temmuz 2016 tarihinde yayınlanan "Gülen okullarının boşaltılmasının arkasındaki sebep işte bu avukat" başlıklı haberde; "Hollanda'da Gülen okulların boşaltılmasına sebebiyet veren Ankara'nın uzun kolunun neden olduğu görülmektedir. Buna sebep olan şahıs Erdoğan'ın güvendiği avukat Şükran İnce, Gülen okullarına yönelik karalama kampanyası yürüterek ailelerin okuldan gitmesi için baskı oluşturdu" ifadeleri kullanıldı. 

FETÖ'YE SAVAŞ AÇMASI RAHATSIZ ETTİ!

Volkskrant gazetesinin 15 Eylül 2016 tarihinde yer alan haberde, "Şükran İnce Hollanda'daki Türkleri Gülencilere karşı kışkırtıyor. Erdoğan hayranlığı ile bilinen hukukçu Güvenli bir şekilde okullara adı altında oluşturduğu komisyonlarla okuldan ayrılacak öğrencilerin listesini hazırlayıp, başka okullara geçmesinin önünü açtı" denildi.

FOTOĞRAF SUÇ OLARAK GÖSTERİLDİ!

Genn Stijl'in 3 Eylül 2017 tarihli "Bu kadın Erdoğan'ın Hollanda'daki uzun kolu" başlıklı haberinde, "Erdoğan'ın ölüm meleği olan Ş̧ükran İnce'nin Gülen okullarına büyük zarar açtı. İlginç olan tarafı Ş̧ükran İnce'nin bu okullarda çocuğunun olmaması. Kendisi AK Parti seçimlerinde aday adayı idi. Kurduğu komisyonlar la gülen hareketine hakaret ederek onları vatan haini ilan etti" şeklinde ifadeler yer aldı.

Zaman Vandaag'ın 2 Eylül 2016 tarihinde yer alan "Hollanda okullarında nefrete sebebiyet veren Erdoğan lobicisi" başlıklı haberinde, haberinde, "Erdoğan'ın lobiciliğini yapan Şükran İnce Gülen okullarında öğretmenleri ve aileleri tehdit ederek okuldan ayrılmalarına sebebiyet verdi" ifadelerini kullandı.

HOLLANDA’DAKİ FETÖ OKULLARI

Hollanda'da FETÖ'ye bağlı iki lise, sekiz ilkokul ve bir dershane bulunuyor. Söz konusu okullar şunlar: Cosmicus Koleji (Rotterdam), Metis Montessori Lisesi (Amsterdam), Roos İslami İlkokulu- IBS De Roos (Purmerend ve Zaandam), Roos İlkokulu-OBS De Roos (Amsterdam), Cosmicus İlkokulu (Rotterdam, Lahey ve Arnhem), Cosmicus-Impuls İlkokulu (Amsterdam), Witte Tulp İlkokulu (Amsterdam) ve INPOINT Dershanesi (Meerdere).
HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri