Hoş Geldin S-400 Ülkeme

Uzun müzakerelerin neticesinin sonucunda nihayet Ülkemizin savunmasının gücüne güç katacak hava savunma sistemi S400 lerin teslimatının gerçekleştirilmesi hiç şüphesiz ülkemizin dış tehditlere karşı bir nebze caydırıcılık unsuru taşımasıyla oluşan dostta güven ve memnuniyet duygularını oluştururken, sinsice düşmanca emeller taşıyanlarda ise endişe, kaygı yaratmasının hezeyanını yaratacaktır. Düşmanlar, içteki riyakâr işbirlikçilerle birlikte her türlü olumsuzlukları yüksek sesle dile getireceklerdir.

Tarih:

  • Google
  • Pinterest

Bugün Türkiye’nin ekonomik sorunundan önce güvenlik sorunu daha ön plandadır. Güvenliği olmayan bir ülkenin ekonomik alanda gelişmesi söz konusu olamaz.

Güvenliği olmayan bir ülkenin kalkınması, gayrisafi milli gelirinin artmasından da söz edemeyiz.

Dünya konjonktürü ekonomik gelişimden önce güvenlik ve savunma sanayinin gelişmesinin önceliğini zorunlu kılmaktadır.

Dünya da her geçen yıllar azalan ve daralan yer üstü, yer altı zenginlikler, emperyalizmi daha saldırganlaştırarak, askeri gücü zayıf, savunma ve saldırma sanayisi zayıf ülkeleri, hegemonyaları altına alarak gerek siyasi gerekse ekonomik gerekse savunma alanında güçsüzleştirme politikalarının baskısını çeşitli senaryolarla uygulayarak Dünya tahakkümünü sürdürmenin hırsını taşımaktadırlar.

Bizim bizden başka dostumuz olmadığının gerçeğini bilerek, içte her türlü siyasi kaygıyı bir kenara bırakarak, birlik ve dirliğimizi dışa karşı daha da perçinlemeliyiz.

Türk Milleti birlik ve dirliği sayesinde destanlar yaratmıştır.

Çanakkale Destanı birlik ve dirlikle Düşmana karşı zafer kazandı.

15 Temmuz bir Milletin birlik ve dirliği ile darbelere dur diyerek, Tanklara karşı göğsünü siper etmiştir.

Bir ülkede Millet birlik ve dirlik olduğu müddetçe o ülke tarihte her zaman güçlü Devlet olma devamlılığını sürdürecektir.

Siyasal politik yönetimle, Devlet yönetimini tamamen ayrı düşünmeli, söz konusu Devlet olunca, politik söylemler, siyasal çıkarlar bir yana bırakılır.

 Devletin çıkarları önde gelince, Devletin menfaatleri için yapılan her çalışmayı da sahiplenilmesinin sorumluluğunu taşımalıyız. Birlik ve dirliğimizi daha da pekiştirdiğimiz taktirde, Atatürk’ün ve yüzbinlerce şehidimizin ruhu şad olacaktır.

Birlik ve dirliğimizle daha güçlü bir Türkiye olacak, S4oo ,F35 gibi nice teknolojinin harikalarını yaratmış olacağız.

S400 gibi teknolojik harikaları ülkemizin güvenliğine kazandıran, başta Sn Cumhurbaşkanımıza ve Devlet aklına minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz.

İnşallah kısa zamanda bu tür teknolojik harikaların milli ve yerlisinin en alasını yaparız.

Bu bağlamda hoş geldin S 400 Ülkeme.

Neşat YALÇIN/ CAFESİYASET

nesatyalcin@gmail.com 
HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri