İBB'de Bir Skandal Daha!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Atatürkçü Düşünce Derneği üyesinin şikayeti üzerine İETT şoförlerine sakal bıtakmayı yasakladı.

Tarih:
  • Google
  • Pinterest
#

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde, son dönemde hizmetlerinden çok skandallar ile anılıyor. CHP'li İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde 28 Şubat'ı andıran bir karar alındı. Binlerce çalışanın işine son verilerek işçi kıyımı yapılan İBB, şimdi de sakalı olan insanları hedef aldı.

Atatürkçü Düşünce Derneği Üyesi Şikayet Etti

Sakallı bir Özel Halk Otobüsü şoförü, ADD Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Ş.A. tarafından İETT Genel Müdürlüğü'ne şikayet edildi.

Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Şahin Ateşoğlu tarafından İETT Genel Müdürlüğü'ne şikayet edilen şoförün durumu İBB tarafından İETT ile görüşüldü.

ADD tarafından şikayet edilen şoförün durumu İBB tarafından İETT ile görüşüldü.

İBB tarafından verilen cevapta ise "Tüm personelin sakal traşlı çalışması gerekmektedir." denilerek büyük bir skandala imza atıldı. Açıklamada şöyle denildi;

Skandal Açıklama

"Kurumumuza yapmış olduğunuz başvurunuz incelenmiştir. Konu ile ilgili yapılan incelemede şoför personellerin kılık kıyafeti İETT araçları için Toplu İş Sözleşmesine göre, Özel Halk Otobüs araçları için ise Özel Halk Otobüs Yönergesine göre belirlenmektedir. Bu kapsamda yaz sefer saati uygulamasında kravat takılmadığı bunun dışında kış sefer saati uygulamasında kravat takılması zorunludur. Bere takılmasında her hangi bir engel bulunmadığı, ancak personelin cilt hastalığı gibi doktordan sakal tıraşı bırakması yönünde aldığı rapor dışından tüm personelin sakal traşlı çalışması gerekmektedir."
HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri