İlk teravih yarın akşam!

Onbir ayın sultanı Ramazan’ın arefesindeyiz. Huzur ve bereket ayı Ramazan’ın ilk teravih namazı yarın kılınacak, ilk oruç için ise pazar gününü pazartesiye bağlayan gece sahura kalkılacak.

Tarih:
  • Google
  • Pinterest
#

11 ayın sultanı, huzur ve bereket ayı Ramazanın ilk teravih yarın kılınacak. İlk oruç için ise pazarı pazartesiye bağlayan gece sahura kalkılacak. Ramazan dolayısı ile açıklamalarda bulunan Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Prof. Dr. Kaşif Hamdi Okur, ramazan ayında oruç, teravih, fıtır sadakası gibi ibadetlerin ifa edildiğini belirterek, oruç ibadetinin, insanın kendini denetlemesi ve Allah’a yaklaşması amacıyla her din ve inançta olduğuna dikkati çekti. Okur, insanın ibadet niyetiyle tan yerinin ağarmasından güneşin batmasına kadar yeme, içme ve diğer fizyolojik ihtiyaçlardan uzak durduğunu anlattı. Prof. Dr. Okur, bu durumun insanın düşüncelerini daha ulvi nesnelere yöneltmesi ve kendisini muhasebe etmesi için iyi bir fırsat olduğunu vurguladı.

“İnfak, halkımızın genlerine işledi”

Prof. Dr. Okur, Diyanet İşleri Başkanlığınca 2019 yılı ramazan ayı temasının “Ramazan ve İnfak” olarak belirlendiğini hatırlatarak, infakın bir insanın sevdiği ve hoşlandığı bir varlığını, Allah’ın rızasını kazanmak için ihtiyaç sahiplerine ulaştırması anlamına geldiğini aktardı. Okur, infak kültürünün Türk halkının genlerine işlediğini de söyledi.

Hilal’i izlemeyi unutmayın!

Ramazan resmi olarak yarın gece başlıyor olsa da ilahiyatçılarMüslümanlara, “Hilal’i izlemeyi unutmayın” uyarısında bulundu.
HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri