İlkay Öğretmen cinayetinde kilit adama sordum..

"Önce çarşıya indim niyetim; ''10 yıllık sevgilisi yüzünden girdiği bunalım sonucu kendini ''kiralık katile'' öldürttüğü yazılan İlkay Öğretmen'in o sevgisinin dükkanına gitmek.."

Tarih:

  • Google
  • Pinterest
Bugün tüm gün Pendik ve çevresindeydim.
Kiralık katille kendini öldürten İlkay Öğretmen ile kafalardaki o soruya cevap aramaya çıktım..
 
Soru şu:
''SOSYAL MEDYADAN KİRALIK KATİL BULMAK BU KADAR KOLAY MI?''
 
Önce çarşıya indim niyetim; ''10 yıllık sevgilisi yüzünden girdiği bunalım sonucu kendini ''kiralık katile'' öldürttüğü yazılan İlkay Öğretmen'in o sevgisinin dükkanına gitmek..
 
Biliyorsunuz 3-4 gündür basında yer alan çok garip bir cinayet öyküsü var daha doğrusu ''Kiralık katil tutarak kendini öldürten! bir İlkay Öğretmen var..İlkay Sivaslı..
Katilin basında yer alan ifadesinin özetine göre; İlkay Öğretmen uzun ve sorunlu bir ilişkiden yorulmuştu kendini öldürtmek için sosyal medyadan bir kiralık katile ulaştı ve her şey 24 gün içerisinde başladı gelişti ve bitti..
 
Kendisini öldürmesi için de katile 5 bin lira verecekti..
Yine katilin ifadesine göre: Kendisine çok iyi davranan İlkay öğretmene katil aşık oldu, öldürmemek için onu iknaya çabaladı ama en sonunda cinayet işlendi..
 
BU ANCAK CİNAYET ROMANLARINDA OLURDU..!
 
Bir akrabasıyla konuştum ''Doğru mu gerçekten böyle bir kiralık katil olayı var mı?'' dedim..
Ses kayıtlarını dinledik ''Duygusallığa yer yok gibi'' şeyler söylüyor İlkay telefonda..
Ama daha fazla konuşamam bu konuda hem acımız taze hem adli bir olay..
 
Haklıydı zira böyle durumlarda olay ve kayıp çok yakın olduğu için doğal olarak ölenin yakınları çok zor konuşuyor veya konuşmak istemiyor ''Peki başınız sağ olsun'' deyip uzaklaşmak zorunda kalıyorsunuz.. Çünkü önce insansınız..
 
Sadece şu kadarını söyleyebildi; ''İlkay anne babasını çocuk denecek yaşlarda kaybetti.Biz kendisine tayinin al gel yakınımızda ol böyle uzaktan (İzmir-İstanbul) sana yardımımız pek dokunamıyor, gözümüzün önünde ol demiştim. İlkay bana 2 yıl önce ciddi bir birlikteliği olduğunu söylemişti. Sonra da bankadan kredi çektiğini borcu olduğunu duydum. Ama bu kadar sorunlu bir ilişkisi olduğunu söyleseydi yardım ederdik ama bilmiyorduk. Sevgilisinin evli çocuklu olduğunu gibi şeyler de bilmiyorduk. En yakın arkadaşları bunu bilebilir ancak.Biz pek fazla şey bilmiyorduk. Ölümüyle şoke olduk sarsıldık hala şaşkınız inanamıyoruz. Bizim kafamızdaki soru işareti kiralık katil denen bir insan internetten nasıl bulunur, bu kadar kolay mı bu işler''
 
''İMAM NİKAHLI'' EŞ İDDİASI..!
 
Bunları yakın bir akrabası telefon konuşmamızda dile getirdi. Bir de öğrencisinin velisi olduğunu iddia eden başka biriyle konuştum. O da ''İki yıl çocuğumu okuttu. Çok severdik fakat psikolojik sorunları vardı. İmam nikahlı eşi varmış diye biliyordum. Çalıştığı okulun arkasında bir pastane var oraya çok sık takılırdı'' dedi..
 
NEDEN?..
Genç güzel bir kadın binlerce çocuk okuturken kendi çocuğunu göremeden hatta evlenemeden bir hiç uğruna iddialar doğru ise ''değmeyecek'' bir erkek uğruna bu dünyadan çekip gitti, sırlarıyla ve hayalleriyle, mezara girdi..
 
ÜSTELİK BU BİR ÖĞRETMEN..!
 
Peki neden..
Gerçekten haberlerde ve katilin ifadesinde yer alan iddialara göre sevgilisi yüzünden miydi..
Gerçekten sevgilisi evli miydi..?
Gerçekten kiralık katili kendisi mi buldu öldürülmeyi istedi..?
Gerçekten kiralık katil diye bi'şey var mıydı, varsa bu kadar kolay nasıl temin edilebilinir miydi?. Hem de yazıldığı söylendiği gibi ''5 Bin Lira'' karşılığında..!
 
Biz arasak ben mesela arasam bir kiralık katil bulamam..Kamuoyunun da merak ettiği işte tam bu nokta..
 
Haberlerde ve katilin ifadesinde yer alan o sevgiliyi buldum. Gerçi isim geçmiyordu ama buldum..
 
Pendik'te esnaflık yapıyor dükkanı var.
 
İçeriye müşteri olarak girdim, bir şey arıyordum ve yetkiliyi görmek istediğimi söyledim bana ''Kasada oturuyor'' denildi..
''Adı ne? dediğimde ............ diye ismi söylendiğinde aradığım kişiyi bulmuştum..
 
Ürünle ilgili soru sordum önce, sonra
Siz ....
Siz...!!
Siz İlkay Öğretmen'in sevgilisi olduğu iddia edilen o kişi misiniz? dediğimde bana;
''Arkadaşı diyelim!'' diyebildi..
 
Gazeteciyim, bir kaç sorum olacak dedim ve sordum,
- ''İlkay Öğretmen kiralık katil nasıl bu kadar kolay bulmuş olabilir bir fikriniz var mı?
-Ben de şaşırdım nasıl bulduğunu ben bulamam'' dedi..
 
Diğer sorularımın cevabını pek alamadıysam da en azından ''Evli olduğunuz söyleniyor evli misiniz?'' diye sorduğumda telefonumu alarak beni arayacağını belirtti..
 
Arayacağını pek sanmıyorum ama ararsa devamını yazarım sonra..
 
Ne yazsak da sonuç ne çıksa da ölen öldü giden gitti.. Olan ölene bir genç kadına oldu kendi kendine etti! 
Değer miydi..?
 

FİLİZ AKGÜN / CAFESİYASET 

flzadm@hotmail.com

  
HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri