İmamoğlu Rüyası Sona Eriyor

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, seçimden sonra gösterdiği tavırla hayal kırıklığına neden oldu. Son olarak CHP yönetimindeki İBB'den pek çok işçinin çıkarılması, seçimden önceki vaadleri gündeme getirdi.

Tarih:
  • Google
  • Pinterest
#

CHP'de özellikle seçim dönemlerinde öne çıkan isimler, başlarda parti tabanında heyecana neden olur. Bir süre sonra heyecan hüsrana dönüşüyor. Bu dönüşümde, öne çıkan isimlerin söylemleri ile eylemlerinin çelişmesi büyük rol oynuyor. Son olarak, parti tabanında büyük heyecana neden olan Ekrem İmamoğlu da, CHP'nin bilindik döngüsüne dahil oldu.

'İstanbul için kaybedecek vaktimiz yok' diyen Ekrem İmamoğlu, yaz boyu tatilleri ile gündeme geldi. Şimdi ise, İmamoğlu'nun kimseyi işten çıkarmama vaadine rağmen CHP'nin yönettiği İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde işçi kıyımı yaşanıyor. Art arada gelen bu iki çelişki, İmamoğlu'nun, daha önce CHP'de öne çıkan ve başarısız olan isimler ile benzerlik gösterdiği yorumlarına neden oluyor.

İşçi Çıkarılan Departman ve Kuruluşlar

Yeni Şafak'ta yer alan habere göre, İBB'de çalışan binlerce kişinin işine son verildi. Haberde yer alan bilgiler ışığında işçi çıkarılan departmanlar ve kuruluşlar şu şekilde:

İBB iştiraklerinden İSTAÇ A.Ş.’den 200, İstanbul Güvenlik A.Ş.’den 750, Metro İstanbul A.Ş.’den 200, Boğaziçi Yönetim A.Ş.’den 200, Park ve Bahçelerden 185, İspark A.Ş.’den 246, Beltur A.Ş.’den 175, Medya A.Ş.’den 72, Kültür A.Ş.’den 17 ve Belbim A.Ş.’den de 5 işçinin işine son verildi. Çoğu yıllardır İSMEK’te çalışan 2 bin 652 kişi de iş sözleşmesi yenilenmediği için fiili olarak işten çıkarıldı.

İBB Önünde Eylem

İBB'den çıkarılan işçilerden oluşan bir grup, belediye binası önünde toplandı. İşçiler, işlerine iade edilene kadar eylemlerini sürdüreceklerini ifade ettiler.

İBB'den Açıklama

Öte yandan İBB'den yapılan açıklamada, işten çıkarılan ersonel ile alakalı açıklama geldi. İBB Sözcüsü Murat Ongun, işte çıkarılan personel sayısının 1244 olduğunu söyledi.
HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri