İş dünyasından tam destek

Başkan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan 100 Günlük Eylem Planı, üreticiler, ihracatçılar ve tüccarlar tarafından olumlu karşılandı. Bu kesimler, dev projeleri odağa alan planın Türkiye’yi ateşleyeceği görüşünde birleşiyor.

Tarih:
  • Google
  • Pinterest
#
46 milyar lira bütçe ile 400 projeyi hayata geçirmeyi hedefleyen Erdoğan ve A takımına güven duyan reel sektör temsilcilerinin 100 Günlük Eylem Planı ile ilgili yorumları şöyle:
İHRACAT UÇACAK
Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle:
"Sayın Erdoğan’ın ortaya koyduğu plan ihracatımızın uçuşuna imkân tanıyacak. 100 ayda başarılması zor bir takvime, yeni sistem sayesinde 100 günde kavuşacağız."
KALKINMA BANKACILIĞI HAYATA GEÇİYOR
İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan:
"100 Günlük Eylem Planı kapsamında yapılan açıklamaların ülkemiz açısından önemli başlıkları var. Fakat sanayimiz açısından bizim için en önemli başlık, Kalkınma Bankacılığı ile ilgili alınmış olan karar ve konulmuş olan hedeflerdir.”
PROJELERE DOPİNG OLACAK
İstanbul Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanı Şekib Avdagiç:
“Eylem planı, ekonomide yeni bir vizyonun habercisidir. Bu plan, bürokratik sıkıntılar sebebiyle yeterli mesafe alınamayan projelere de doping olacaktır.”
UMUTLARIMIZ ARTTI
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Abdurrahman Kaan:
“Eylem planı umutlarımızı arttırdı. Planda Türkiye ekonomisinin yapısal sorunlarını çözüme kavuşturarak, ticaretimizi geliştirme noktasında ve Türkiye ekonomisinin son çeyrekte yakaladığı güçlü büyüme performansının kalıcı hale getirilmesi anlamında önemli reformlara yer veriliyor.”
ÜLKEYİ İLERİ TAŞIYACAK
Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Genel Başkanı Hasan Ali Cesur:
“100 Günlük Eylem Planı ile sorunlarımıza parmak basılıyor, mevcudun daha da ileriye taşınması hedefleniyor. Ayrıca sosyal devlet ön plana alınıyor, savunma sanayimizi daha da güçlendirmek amaçlanıyor.”
YENİ AKİTHABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri