İş dünyasından Yeni Ekonomi Modeli'ne tam destek

Bakan Berat Albayrak, Türkiye'nin Yeni Ekonomi Modeli'ni Dolmabahçe Sarayı'nda düzenlediği toplantıda açıkladı. İş dünyası, yeni yol haritasına "tam destek" verdi.

Tarih:
  • Google
  • Pinterest
#
İş dünyası Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın açıkladığı Yeni Ekonomi Modeli'ni değerlendirdi.
Güler Sabancı, Bakan Albayrak'a olan inançlarının tam olduğunu belirtirken, TÜSİAD Başkanı Erol Bilecik, ekonomik modeli oldukça doğru bulduğunu aktardı.
''KARARLI VE PİYASAYA UYUMLU''
TÜSİAD Başkanı Erol Bilecik Bloomberg HT'ye yeni ekonomik modeli iş dünyasının olumlu karşıladığını, son derece kararlı ve piyasaya uyumlu bir program olduğunu belirtti.
SABANCI: İNANCIMIZ TAM
Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı "Dönüşüm döneminde neler yapılacağının ana hatları verildi. İnanıyorum ki Eylül başında OVP açıklandığında hepimiz detaylara daha fazla hakim olacağız. Planın tek tek uygulanacağına ve ülkenin hak ettiği dönüşümü gerçekleştireceğine olan inancımız tamdır" şeklinde yorum yaptı.
''BİZ BAŞARILI BULDUK''
Kibar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kibar "Uzun yıllar kalacak altyapısal dönüşümden bahsedildi. Biz başarılı bulduk inşallah piyasa da bunu bu doğrultuda algılar. Şu an içinde bulunduğumuz süreçlerde hiçbir şeyi farklı yönüyle almak kimsenin menfaatine değil" diye konuştu.
PİYASALAR İSTİKRAR KAZANACAK
İTO Başkanı  Şekib Avdagiç, "Bugün yapılan açıklamalar önemli ve değerli. OVP de açıklandıktan sonra piyasaların daha istikararlı bir sürece gireceğini bekliyoruz." şeklinde değerlendirdi.
YENİ AKİTHABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri