İsrail'e destek eridi, Filistin'e destek tavan yaptı!

ABD'de yapılan ankete göre, Birleşik Devletler halkının İsrail'e olan desteği 2009 senesinden bu yana en düşük seviyesinde. ABD halkının Filistin'e desteğiyle artmaya başladı.

Tarih:
  • Google
  • Pinterest
#

Amerikan halkının terör devleti İsrail'e olan bakış açısı olumsuz olarak değişti. Gallup'ın son yaptığı ve dün yayımladığı ankete göre, Amerikalıların İsrail'e desteği hızla düşerken, Filistin'e verdikleri destek ise rekor seviyeye ulaştı.

10 YILIN EN DÜŞÜK SEVİYESİ
Anket, ABD seçmenlerin Filistin ile yaşanan çatışmada İsrail'e verdiği desteğin son 10 yılın en düşük seviyesine indiğini ortaya koydu.

Halk, İsrail'in ABD siyasetine karıştığını biliyor

Dünyada büyük desteği veren ülke halkları arasında gelen ABD halkı, İsrai'in ABD siyasetine müdahale ettiğini inanıyor ve son günlerde ülkedeki anti-Semitik tartışmalardan da rahatsız olduğunu gizlemiyor.

İsrail'e verilen destek 2009'dan bu yana en düşük seviyede

Gallup'un dün yayımladığı anket, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki (ABD) seçmenlerin Filistin ile yaşanan çatışmada İsrail'e verdiği desteğin son 10 yılın en düşük seviyesine indiğini ortaya koydu. Gallup'un 'dünya olayları araştırmasına' göre geçen yıla oranla Demokratların İsrail'e verdiği destekyüzde 6 Cumhuriyetçilerin verdiği destek ise yüzde 13 puan düşüş gösterdi.Araştırmaya göre Amerikan vatandaşlarının Filistin ile yaşanan çatışmada İsrail'e verdiği destek bu yıl 5 puan düşerek yüzde 59'a indi.Bu oran Amerikalıların İsrail'e verdiği desteğin son 10 yılın en düşük seviyesinde olduğunu gösteriyor.Amerikalıların Filistin'e verdiği destek ise rekor bir şekilde artarak yüzde 21'e çıktı.

YENİ AKİT
HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri