İstanbul Temmuz'u bekliyor...

Mevcut vaka eğrisinden hareketle yapılan simülasyonlarda, İstanbul’daki seyahat yasağının temmuzun ilk haftasına kadar sürmesi bekleniyor.

Tarih:
  • Google
  • Pinterest
#

Mevcut vaka eğrisinden hareketle yapılan simülasyonlarda, İstanbul’daki seyahat yasağının temmuzun ilk haftasına kadar sürmesi bekleniyor.

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulunda yapılan simülasyonlarda ise her şey yolunda gider ve geride bıraktığımız haftaki insan hareketliliğinin olumsuz bir tesiri olmazsa, günlük vaka sayısının 25 Mayıs’tan sonra binli rakamların altına düşmesinin olasılık dâhilinde olduğu belirtildi. Ancak, vaka sayısında öngörülmeyen bir artış olursa ve bu artış trendi üç-dört gün devam ederse, normalleşme adımlarının atılması askıya alınacak, gerek görülürse yeni kısıtlamalar getirilecek.

“İSTANBUL” YASAĞI TEMMUZDA KALKACAK

Bilim Kurulu, seyahat yasaklarının kaldırılması konusu ile ilgili kimi iller amacıyla 4 hafta, bazıları için de 8 haftalık bir süre belirledi. Buna göre, hâlen 15 ilde devam eden seyahat kısıtlamasının bayramdan sonra kimi illerde kaldırılabileceği, fakat İstanbul’da vakaların düşmeye başlamasından itibaren 8 hafta beklenmesi gerektiği belirtildi. Mevcut vaka eğrisinden hareketle yapılan simülasyonlarda, İstanbul’daki seyahat yasağının temmuzun ilk haftasına kadar devam etmesi gerektiği fikiri öne çıktı.
HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri