İstanbul Tıp Fakültesi iş yavaşlatma kararı aldı!

İstanbul Tıp Fakültesi doktorları maaşlarının eksik ödenmesini gerekçe gösterek iş yavaşlatma eyleminde bulunacaklarını belirtmişti. İş yavaşlatma resmen başladı. Acil hastalar dışında hiçbir müdahale yapılmıyor.

Tarih:
  • Google
  • Pinterest
# asdfafds
FİLİZ AKGÜN / CAFESİYASET / ÖZEL HABER
İstanbul Üniversitesi (Çapa) Tıp Fakültesi doktorları bugün anestezi ile birlikte cerrahi branşlar ve acil vakalar dışındaki tüm elektif vakaların (elektif=aciliyet durumu olmayan) ameliyatlarını iptal etti.
Aynı kaynaklardan edinilen bilgiye göre anestezi ve cerrahi branşlardaki doktorların bu sabah itibariyle is yavaşlatma eylemi başlatırken aynı anda Kadın Doğum, Psikiyatri, Nöroloji gibi polikliniklerin hasta kabulünü de durdurduğu yönünde gelişiyor..
GREV DEĞİL İŞ YAVAŞLATMA
Sebebinin ise doktorların bi suredir maaşlarındaki ücretlerin neredeyse yarıya yakın kesintiler olduğu ve nöbet paralarının ödenmediği öne sürülüyor..
 
SÜRE UZAYABİLİR
Bir gün için planlanan bu durumun eğer sorun çözülmezse süre olarak uzatılabilecegi belirtilirken, aynı kaynaklar  ''Hocalarımız, bölüm başkanları, başhekimlik ve saymanlıkla görüşmelerini sürdürüyorlar. Saat 14:00'de ise Asistanlarla toplantı yapılacak..'' denildiği öğrenildi.
YÖNETİMDEN UYARI GELDİ
İş yavaşlatma kararı sonrası hastane yönetiminden doktorlara uyarı gittiği yine gelen bilgiler arasında. 
Başhekimlik; anabilim dalı başkanlarına yazı göndererek ve arayarak, doktorlara yapılması gereken ödemenin yapılmaması ve bir yılı aşkındır maddi skıntılar bahane edilerek kesintilere gidilmesi sebebiyle pazartesi günü yapılacak olan iş yavaşlatma olayından haberdar olduklarını böyle bir durumda hocalar dahil katılan herkese soruşturma açılacağı bilgisi verildi.
 
NE OLMUŞTU?
İstanbul Tıp Fakültesi doktorları birkaç aydır maaşlarının eksik ödenmesini gerekçe göstererek iş yavaşlatacaklarını duyurmuşlardı.
 
"PARA YOK"

Aynı kaynaklardan edinilen bilgiye göre daha önce Türk Tabipler Birliği ve sendikalar rektörlük ve saymanlıkla görüşmelerine rağmen saymanlıktan "herhangi bir para yok, yapabileceğimiz bir şey yok" cevabını aldılar.

NÖBET PARALARI ÖDENMİYOR

Doktorların maaşlarının eksik ödenmesinin yanında nöbet paralarını da alamadıkları da iddialar arasındaydı.

FİLİZ AKGÜN / CAFESİYASET / ÖZEL HABER

 

#

 HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri