İstanbul Tıp Fakültesi'nde iş yavaşlatma sona erdi

İstanbul Tıp Fakültesi doktorları maaşlarının eksik ödenmesini gerekçe gösterek iş yavaşlatma eyleminde bulunacaklarını belirtmiş, sonrasında da İş yavaşlatma kararı almışlardı.

Tarih:
  • Google
  • Pinterest
#
FİLİZ AKGÜN / CAFESİYASET / ÖZEL HABER
İstanbul Üniversitesi (Çapa) Tıp Fakültesi doktorları  anestezi ile birlikte cerrahi branşlar ve acil vakalar dışındaki tüm elektif vakaların (elektif=aciliyet durumu olmayan) ameliyatlarını iptal etmişti.
GREV DEĞİL İŞ YAVAŞLATMA
Sebebinin ise doktorların bi suredir maaşlarındaki ücretlerin neredeyse yarıya yakın kesintiler olduğu ve nöbet paralarının ödenmediği öne sürmüşlerdi.
 
SÜRE UZAYABİLİR
Bir gün için planlanan bu durumun eğer sorun çözülmezse süre olarak uzatılabilecegi belirtilirken, aynı kaynaklar  ''Hocalarımız, bölüm başkanları, başhekimlik ve saymanlıkla görüşmelerini sürdürüyorlar. Saat 14:00'de ise Asistanlarla toplantı yapılacak..'' denildiği öğrenildi.
YÖNETİMDEN UYARI GELDİ
İş yavaşlatma kararı sonrası hastane yönetiminden doktorlara uyarı gittiği yine gelen bilgiler arasındaydı.
Başhekimlik; anabilim dalı başkanlarına yazı göndererek ve arayarak, doktorlara yapılması gereken ödemenin yapılmaması ve bir yılı aşkındır maddi skıntılar bahane edilerek kesintilere gidilmesi sebebiyle pazartesi günü yapılacak olan iş yavaşlatma olayından haberdar olduklarını böyle bir durumda hocalar dahil katılan herkese soruşturma açılacağı bilgisi ulaştırılmıştı.
 

YÖNETİMLE ANLAŞMA SAĞLANDI

Asistan temsilcileri ile ayrı anabilim dalı başkanlarının düzenlediği 2 ayrı toplantıda  bu ayın 15'inde eksik paralarının ödenmesine karar verildi.  

 

FİLİZ AKGÜN / CAFESİYASET / ÖZEL HABER
 HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri