Reklam    Sitene Ekle    Ana Sayfam Yap    İletişim    Künye    Arşiv
İsveç'te göçmen mahallesi olaylarında son durum
Bir haftadır araba, okul, işyeri yakma olaylarının sürdüğü başkent Stockholm, dün geceyi sakin geçirdi
Haberi Yazdır Email Gönder
26 Mayıs 2013 Pazar 12:40:00   Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu
 

 

İsveç'in başkenti Stockholm'de, göçmen mahallerinde bir haftadır araba, okul, işyeri yakma, polise taşlı saldırı şeklinde devam eden olayların dün gece de devam ettiği ancak önceki gecelere göre daha sakin geçtiği bildirildi.

Stockholm Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, gece birkaç semtte daha araba yakma girişimi ve polise taşlı saldırılar yaşandı. Ancak bu olaylar önceki gecelere oranla daha az yaşandı ve ciddi bir saldırı olayı gerçekleşmedi.

Olayların ilk başladığı yer Husby'de de vatandaşlarla polisin diyalog içinde bulunduğu ve mahallenin sakin olduğu belirtildi. Gece, bazı göçmen mahalleriyle şehrin değişik semtlerinde araba kundaklama ve hırsızlık şüphesiyle gözlatına alınanlar olduğu açıklanırken, olaylar sırasında yaralanan olmadığı kaydedildi.

Göçmen mahallarinde bazı ailelerden gönüllülerin polisle devriye gezdiği, polis ve gönüllü ailelerin, olay çıkarma eğilimli gençlerle temasa geçerek, eylemlerinden vazgeçmeleri için onları iknaya çalıştıığı ifade edildi.

Geçen pazar gecesi bıçaklı bir kişinin Husby'de polis tarafından öldürülmesiden sonra, başta Husby olmak üzere olaylar çıkmış, bir hafta içinde Stockholm'un değişik semtlerinde çok sayıda araba, okul ve işyeri ateşe verilerek yakılmıştı. Olaylar sırasında iki polis karakolu da ateşe verilmiş, taşlı saldırı sırasında polislerden yaralananlar olmuştu.

Olaylara karıştıkları iddiasıyla yaşları 15 ile 28 arasında değişen 30 kişi gözaltına alınmış, bunlardan 19'u tutuklanmıştı.

Gözaltına alınan ve tutuklananların çoğunun, daha önceden de çok sayıda suça karıştıkları ve bu suçlardan sabıkalı oldukları ortaya çıkarken, bu kişilerin ailelerinden çeşitli nedenlerle alınıp sosyal kurumların bakımına verilen gençler olduğu belirtilmişti.

KAYNAK:

    Ad Soyad
    E-Posta
    Mesajınız
 
Dikkat: Yazılan yorumlardan yazanları sorumludur. Cafesiyaset hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Adli merciler yorum yazanların IP numaralarını istediğinde yasa gereği vermek durumundayız.
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır...Rıza SAKA
Amerika'dan Görünen Türkiye
Fatma Nur MÜCEVHER
Ne Oldu Şimdi ?
Aydoğan AHIAKIN
Sürecin Derinliği ve Yeni Dönem
Abdurrahman DİLİPAK
Kandil demokrasisi mi, Nişantaşı demokrasisi mi?
Hasan EKMEN
Bürokratik Siyaset
Neşat YALÇIN
Birlik ve dirlik zamanı.Bir olmamak, yok olmaktır.
Halil ÖZTÜRK
Devlet Ana Kuma Kabul Etmez !
Deniz TANIK
Allah yolunda mücadele etmek
NAMAZ VAKİTLERİ
Arşiv
Ara

Gündem   |   Türkiye   |   Partiler   |   Kulis   |   Ekonomi   |   Dünya   |   Sağlık   |   Spor Dev10
Tüm hakları saklıdır © 2012
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapar.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.