İzmir Valisi Mustafa Toprak, göreve başladı

Diyarbakır Valiliğinden İzmir Valiliğine atanan Mustafa Toprak, göreve başladı. Toprak'ın ilk mesajı 2020 Expo oldu.

Tarih:
  • Google
  • Pinterest
#
Genel İzmir Valisi Toprak, göreve başladı -Toprak: "Kasım 2013 tarihinde yapılacak oylamayla birlikte İzmir inşallah EXPO 2020'ye sahip olacak"
 
Diyarbakır'dan İzmir Valiliği'ne atanan Mustafa Toprak, göreve başladı. Toprak, İzmir Valiliği önünde kentteki kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri tarafından törenle karşılandı. Polis tören mangasını selamlayan Toprak, daha sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, İzmir gibi bir kentte görev yapacak olmaktan büyük gurur, onur duyduğunu belirtti.
 
İzmir'in ticaret, sanayi, limanlar, turizm, kültür, sanat, tarih, sağlık şehri olduğunu dile getiren Toprak, kentin ilk gündem maddesinin EXPO 2020 olduğunu vurguladı. İzmir'e atandıktan sonra kentin yatırımlarını, sorunlarını, çözüm önerilerini incelediğini ifade eden Toprak, şöyle konuştu:
 
"İzmir, barış ve hoşgörünün şehri. İnsanlığın güzelliklerini, kültürlerini dillerini, dinlerini bir arada buluşturan ve yaşatan örnek bir şehir. Böylesi bir ilde valilik yapacağımdan dolayı onur, gurur duyuyorum. İzmir'deki tüm dinamiklerle, A'dan Z'ye hepsiyle uyum ve koordinasyon içinde hep birlikte sorunların çözümü noktasında bir araya geleceğiz. Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da daha da enerjimizi, heyecanımızı ortaya koyup adeta koşacağız.
 
Kentte bugün çok önemli yatırım çalışmaları var. Benden önceki valimiz ve o noktadaki tüm ekibine de çok teşekkür ediyorum. Burada güzellikler varsa, iyi işler çıkarılıyorsa kentteki tüm dinamiklerin, Valimizin katkısı özverisi, heyecanı ve çabaları var. Biz de bayrağı aldığımız noktadan daha ileriye taşımanın gayretinde olacağız."
 
-EXPO 2020-
 
Kentin ilk ana gündem maddesinin EXPO 2020 olduğuna işaret eden Vali Toprak, "İnşallah Kasım 2013'de Paris'te yapılacak oylamayla birlikte İzmir EXPO 2020'ye sahip olacak. Bu hedefi, inancı ve güveni kendimde ve bu çalışmalara katkı veren arkadaşlarda görüyorum" dedi.
 
Birkaç gün önce Ankara'da bakanlarla görüştüğünü, bazı bakanların EXPO ile ilgili yurt dışı seyahatlerinin olacağını dile getiren Toprak, şu ana kadar Uluslararası Sergiler Bürosu'na üye 45 ülkenin ziyaret edildiğini, kalan 123 ülkenin de program dahilinde ziyaret edileceğini kaydetti. Kentin EXPO dışında başka gündemlerinin de olduğuna değinen Toprak, şöyle devam etti:
 
"Kentin önemli altyapı alandaki sıkıntıların giderilmesine çalışacağız. Sabuncubeli Tüneli, Konak tünellerinin bitirilmesi, otoyol bağlantılarının kurulması konusunda el birliğiyle gayret edeceğiz. İzmir-Ankara otoyolunun projelendirme çalışmalarını takip edeceğiz. İzmir'de olmaktan, bulunmaktan, İzmir'e hizmet edecek olmaktan çok büyük bahtiyarlık duyuyorum. Bakışımız insan odaklı olacak.
 
Her bir vatandaşımızın kendi canımızdan daha aziz olduğunu ifade etmek istiyorum. İşimiz kamu sisteminde her bir otoritenin ahenkli çalışmasını temin etmektir. Konak'tan baktığımızda işin doğrusu ruhsatsız, kimliksiz bina görmek ben de istemiyorum. Önümüzdeki günlerde ve süreçte kentsel yenileme ve insanlarımızın onurlu bir yaşam sürmesi için uygun mekanların oluşturulması ve olumsuz noktalardan arındırılması konusunda da bir uyum ve koordinasyon içerisinde çalışacağımızı ifade etmek istiyorum."
 
Vali Toprak, daha sonra kentteki kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geldi. 
HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri