Karadeniz için roket ve füze uyarısı!

Karadeniz'de 18 Mart-5 Nisan tarihleri arasında roket ve füze atışı yapılacağı belirtildi. Atış saatlerinde balıkçıların denize açılmaması gerektiği uyarısında bulunuldu.

Tarih:
  • Google
  • Pinterest
#

Karadeniz'de 18 Mart-5 Nisan tarihleri arasında roket ve füze atışı yapılacağı belirtildi. Atış saatlerinde balıkçıların denize açılmaması gerektiği uyarısında bulunuldu.

ORDU VALİLİĞİ AÇIKLAMA YAPTI

Ordu Valiliği konuyla ilgili açıklama yaptı. Açıklamada Kara Kuvvetleri  Komutanlığına bağlı 58. Topçu Tugay Komutanlığınca, 18 Mart - 5 Nisan 2019  tarihlerinde MSB Sinop Atış Alanı'ndan (Test Merkezi) NOTAM-NOTMAR sahası ve süresi içerisinde belirtilen hedeflere roket ve füze atışları icra edileceği  aktarıldı.

Sahil güvenlik tedbir alacak

Gerçekleştirilecek roket ve füze atışı nedeniyle Ulaştırma ve Altyapı  Bakanlığı, Sinop, Samsun, Ordu, Giresun ve Trabzon Valilikleri ve Sahil Güvenlik  Komutanlığının uyarıldığı vurgulanan açıklamada, gerekli güvenlik tedbirlerinin alınması istendi.

Açıklamada, şu bilgilere yer verildi: "Yapılan uyarıda, atış faaliyetinin emniyetli bir şekilde icra  edilmesi, herhangi bir can ve mal kaybına neden olunmaması maksadıyla 18 Mart-5  Nisan 2019 tarihleri arasında, sabah 07.00'den akşam 18.00'e kadar Sinop'tan Doğu  Karadeniz'e doğru (Samsun'dan Trabzon'a kadar) yer alan bölgede liman çıkışı  yapacak teknelerin uyarılması ve söz konusu tarih ve saatlerde balıkçıların  denize açılmamalarına yönelik bilgilendirilmesi istendi."

 
HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri