Kararlar Resmi Gazete'de

Yükseköğretim kurumlarına bağlı olarak fakülte ile yüksekokul kurulması ve adlarının değiştirilmesine ilişkin kararlar Resmi Gazete'de yer aldı.

Tarih:
  • Google
  • Pinterest
#
Bazı yükseköğretim kurumlarına bağlı olarak fakülte ile  yüksekokul kurulması, kapatılması ve adlarının değiştirilmesi hakkındaki kararlar  Resmi Gazete'de yayımlandı. 
Bakanlar Kurulu kararına göre, Atılım Üniversitesine bağlı Sağlık  Bilimleri Enstitüsü, Gaziantep Üniversitesine bağlı Göç Enstitüsü, Nevşehir Hacı  Bektaş Veli Üniversitesine bağlı Turizm Araştırmaları Enstitüsü, Ağrı İbrahim  Çeçen Üniversitesine bağlı Tıp Fakültesi, Erciyes Üniversitesine bağlı Uygulamalı  Bilimler Fakültesi, İstanbul Aydın Üniversitesine bağlı Spor Bilimleri Fakültesi,  İzmir Bakırçay Üniversitesine bağlı Tıp Fakültesi, KırklareliÜniversitesine  bağlı Tıp Fakültesi, Munzur Üniversitesine bağlı Spor Bilimleri Fakültesi, Okan  Üniversitesine bağlı Uygulamalı Bilimler Fakültesi ile Çağ Üniversitesine bağlı  Yabancı Diller Yüksekokulu kuruldu.
  Ayrıca, Adnan Menderes Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi ve  İstanbul Rumeli Üniversitesi bünyesinde Spor Bilimleri Fakülteleri kurulması  kararı alındı. İstanbul Şehir Üniversitesine bağlı Uygulamalı Bilimler Fakültesi,  Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesine bağlı olarak da Yabancı Diller  Yüksekokulu kurulması kararlaştırıldı.
Kararla, Antalya Bilim Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı İktisadi ve  İdari Bilimler Fakültesinin adı İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi;  KTO-Karatay Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı İşletme ve Yönetim Bilimleri  Fakültesinin adı İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi; İstinye Üniversitesi  Rektörlüğüne bağlı Mimarlık ve Tasarım Fakültesinin adı Güzel Sanatlar, Tasarım  ve Mimarlık Fakültesi; Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı  olan Mühendislik Fakültesinin adı ise Rafet Kayış Mühendislik Fakültesi olarak  değiştirildi.
Söz konusu kararla, Erciyes Üniversitesine bağlı Uygulamalı Bilimler  Yüksekokulu, Okan Üniversitesine bağlı Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Adnan  Menderes Üniversitesine bağlı Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu ile Dokuz Eylül  Üniversitesine Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksekokulu kapatıldı.
MİLLİYETHABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri