"Kayyımların yaptığı her şeyi yıkacağız"

PKK’nın meclis temsilcisi HDP, seçimlerde kazandıkları takdirde kayyımların yaptıklarını yıkacaklarını, terör örgütüne üye oldukları için atılanları yeniden işe alacaklarını ve kapatılan STK’ları açacaklarını bildirdi.

Tarih:
  • Google
  • Pinterest
#

Terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı HDP, seçimlere sayılı günler kala ağzındaki baklayı çıkartmaya başladı. Terör örgütüne destek verenlere yönelik vaatlerini sıralayan HDP belediyeleri, kayyımdan önceki terör örgütlerine destek veren anlayışa dönüleceğini açıkladı. Yerel seçimleri kazanması durumunda daha önce terör örgütüne üye olmaktan işten çıkartılanlara istihdam yaratacağını açıklayan HDP, kapatılan sivil toplum örgütlerini de yeniden açacağını seçim bildirgesinde yayınladı.

Terörden atılanları geri alacaklar!

HDP’nin Diyarbakır il örgütünün seçim bildirgesini açıkladığı toplantıda kayyımlar hedef alınırken, kayyumlar tarafından halka hizmet için yapılanların yıkılacağına vurgu yapıldı.

Açıklanan bildirgenin maddeleri arasında, “KHK’lerle ihraç edilenler için istihdam olanakları yaratacak, dayanışma ağları kuracak ve işlerine dönene kadar mücadele edeceğiz” ifadeleriyle özellikle terör örgütüne yardım ve yataklıktan hakkında soruşturma başlatılmış kişilere yönelik istihdam sağlanacağı anlatıldı.

Teröre destek veren belediyeler döneminde aracı olarak kullanılan bazı sivil toplum örgütlerinin kapatılmasına karşı çıkan HDP, adaylarının seçilmeleri durumunda, “Kayyımın kapattığı Anadilinde Eğitim Veren Kreşler, Kadın Sığınakları, Kadın Danışma Merkezleri, Eğitim Destek Evleri, Öğrenci Yurtları, Kültür Merkezleri, Belediye Şehir Tiyatroları, Kooperatifleri, Üretim Atölyeleri, Yoksullukla Mücadele Dernekleri, Sağlık Merkezleri gibi belediye birimlerini yeniden açacağız ve daha güçlü bir şekilde halkın hizmetine sunacağız” vaatlerinde bulundu.

Halkın memnuniyetini kazanan kayyımların yaptıklarını yıkacaklarını seçim bildirgesine koyan HDP, “Kayyımların tarihi ve kültürel hafızayı yok etmek için yıktırdığı anıt ve heykelleri yeniden inşa edeceğiz. Kayyımların isimlerini değiştirdiği park, bahçe ve sokaklara isimlerini yeniden vereceğiz. Eş Başkanlık uygulamasına devam edeceğiz. Kadın Daire Başkanlığı’nı yeniden kuracağız. Kayyımların halk ile belediye arasına koyduğu beton blokları, bariyerleri kaldırarak, belediyemizi yeniden halkın hizmetine açacağız. Kayyımların bir avuç yandaşa peşkeş çektiği belediye ihalelerini iptal edeceğiz. Tüm hizmetlerimizde kentte konuşulan ana dilleri ve cinsiyet eşitliğini esas alacağız” diyerek yapılan güzel eserleri yıkacaklarını, yerine teröristleri sevindirecek çalışmalar yürüteceklerini açıkladı.

GÖKSEL ÇAĞLAV / YENİ AKİT
HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri