Kılıçdaroğlu, Erdoğan'a bu kez Esed'in gözüyle 'terörist' dedi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "eli kanlı diktatör dediği için" Erdoğan'ın tazminat talebinde bulunması üzerine bu kez, "Sen Suriye için terörist başısın" çıkışında bulundu.

Tarih:
  • Google
  • Pinterest
#

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Erdoğan'a yönelik başlattığı ağır eleştirilerini yeni bir boyuta taşıdı. Kılıçdaroğlu, bu kez Erdoğan'a Esed'in gözüyle bakıp yüklendi. Kılıçdaroğlu, Erdoğan'a bu kez Esed'in gözüyle 'terörist' dedi.
 
Antalya'da konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, hükümetin Suiye politikasını eleştirdi, Başbakan'a çok sert ifadelerle yüklendi. Kılıçdaroğlu, "Sen Reyhanlı'yı bilmezsin, sen orada yaşayan halkın derdini bilmezsin, sen orada hayat mücadelesi veren esnafın derdini bilmezsin. Sen, o bölgede terör örgütlerinin elemanlarını yetiştirip Suriye’ye gönderen adamsın. Recep Tayyip Erdoğan, sen Suriye için teröristbaşısın. Biliyorum şimdi diyecek ki "Tazminat davası açacağım", açmazsan namertsin. Senin hakimlerin, savcıların gelsin. Dönen dönsün, ben dönmezem yolumdan" diye konuştu.
 
ESAD GİBİ DİKTATÖRSÜN BENZETMESİNE ERDOĞAN'DAN 1 MİLYONLUK TAZMİNAT
 
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, AP Sosyalist Grup Başkanı Hannes Swoboda'ya yaptığı ziyarette Başbakan Erdoğan'la Beşar Esad'ı karşılaştırmış, 'İkisi de diktatör, aralarında sadece ton farkı var' demiş Başbakan Erdoğan da CHP lideri hakkında 1 milyon TL'lik tazminat davası açmıştı.HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

misafir

kemal bey sadece konuşuyor,insan birazda düşünür.

turgut aydoğan

aptalmı-soytarımı valla anlamadım gitti.

Ahmet Öztürk

CHP li dostlar bu Gandi Kemale artık bir şeyler söyleyin, eğer söylediklerini tasvip ediyorsanız alkışlayın, Miting flan yapın, yada karşı çıkın bu iş böyle gitmez. Baksanıza adam iyice dağıldı, bir türlüde toparlıyamıyor. İçeride söyledikleri neysede AB de söylediklerini kimse kurtaramaz, öyle AB bize Demokrasi öğretemez diye efelenmeler boşuna. O zaman adama demezlermi ne arıyorsun Swobodonun kapısının önünde.Foto Galeri
Video Galeri