Ak Parti Üsküdar İlçe Teşkilatı Tüm Kademeleri ile Sahaya İndi

AK Parti Üsküdar Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı Dündar Ziya Gültekin Cafesiyaset’e önemli açıklamalarda bulundu.

Tarih:
  • Google
  • Pinterest
#

Cafesiyaset / ÖZEL HABER

AK Parti Üsküdar Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı Ziya Gültekin’le tarihi 24 Haziran seçimleriyle ilgili konuştuk. Sorularımıza yanıt veren Gültekin ekip çalışmalarını ve Üsküdar’ın hedeflerini bizlere siz değerli okuyucularımız için aktardı.

Cafesiyaset: Öncelikle göreviniz hayırlı olsun

Ziya Gültekin: Önümüzdeki 24 haziran seçimleri dolayısıyla hem ilçe başkanımızın hem de arkadaşlarımızın teveccühüyle SKM başkanı olarak göreve başladım. Zaten görevi alır almaz bu seçimlerde kimlerle çalışacaksak hemen ekiplerimizi hazırladık ve sahaya indik.

Cafesiyaset: Call Center oluşturdunuz. Bu fikir nasıl gelişti?

Ziya Gültekin: İletişim çağındayız. Bu çağda insanlara bir şekilde ulaşmamız lazım. Telefonlardan ve sosyal medyayı kullanarak bizim de politikalarımızı aktarmamız gerekiyor. Bu dönem bir yenilik yaptık. Bu Call Center’da belediye başkanımız, belediye başkan yardımcılarımızı, hem de meclis üyelerimizi görevlendiriyoruz. Bundan önceki 10 günlük süreçte 75 bin arama yaptık. Bunun 6 binini meclis üyelerimiz, belediye başkanımız ve yardımcıları yaptı. Bundan sonraki süreçte böyle olacak. Vatandaşlarımızla bir şekilde meclis üyelerimizi buluşturacağız. Vatandaşlarımızın taleplerini belediye başkanına direkt olarak aktarmaları sonucu çok iyi geri dönüşler aldık.

Hatta size bir anımızı anlatayım;

Bu aramalardan haberdar olan bir vatandaşımız sosyal medya üzerinden “Hilmi Başkan keşke beni de arasa” şeklinde bir yorum yapmıştı. Bunun üzerine Belediye Başkanımız Hilmi Türkmen’e bu vatandaşımızı arattık. Seçmenimiz bu geri dönüşümüzden çok mutlu oldu.

İnsanlar bir şekilde dokunulmak, muhabbet etmek istiyor. Bir sıkıntısı varsa bunu birebir aktarmak istiyor. Biz de bu sayede bunun önünü açmış oluyoruz.

Cafesiyaset: Teknoloji haricinde iletişimi başka hangi yollarla sağlıyorsunuz?

Ziya Gültekin: Bizim mahallelerde irtibat bürolarımız var bunları kapatmıyoruz. Sürekli olarak açık. Sadece seçimden seçime değil seçimden sonra da vatandaşlarımıza gidiyoruz. Programlara devam ediyoruz. Ayrıca kapı kapı gezerek; hem seçmenimizin sorunlarını dinliyor, hem de partimizin önümüzdeki süreçle ilgili planladığı projeleri aktarıyoruz.

Üsküdar teşkilatı yaklaşık 100 bin üyesi olan ve bunun 5 bini de sahada aktif çalışan bir teşkilat. Bu arkadaşlarımızda önümüzdeki seçimle alakalı çok ciddi bir heyecan hakim. SKM olarak amacımızda bu heyecanı doğru yönlendirebilmek.

Cafesiyaset: Nasıl bir seçim çalışması planladınız?

Ziya Gültekin: Tabi önümüz ramazan aynı ramazan, bereket ayı. Gerek iftar öncesi çat kapı ziyaretlerimizle, gerek iftar programları ve gönül sofraları ile teravih sonrası yapacağımız çay sohbetleri ve sahur organizasyonları ile ramazanın bu bereketinde sonuna kadar istifade etmeyi planlıyoruz. Genellikle ana temamız seçmenimizin ayağına gitmek olacak.

Teşkilatlarımızın içerisinde canı gönülden neyi varsa veren her şeyiyle mücadele eden arkadaşlarımız var. Bu heyecanı onların gözünde görüyoruz. Bu da bize ayrı bir heyecan veriyor. Bizde SKM olarak bunları en doğru nasıl organize ederiz. En doğru nasıl yönlendiririz. Bunun çalışmasını yapıyoruz.

Cafesiyaset: Bu tarihi bir seçim olacak. Bu seçimde hedef kitleniz kimlerden oluşuyor?

Ziya Gültekin: 24 Haziran seçimlerinde ağırlıklı hedef kitlemiz gri seçmenler olacak. Gri seçmen dediğimiz alan bugüne kadar AK Partiye oy vermiş veya verme ihtimali olan ama çeşitli sebeplerle kızmış veya küsmüş veya kendince farklı gerekçelerle bu dönem oy vermeyi düşünmeyen seçmenler. Ayrıca gençlerimize ayrı bir önem veriyoruz. Gençlerin ilk oyunu almak zordur ama sonrasında bize oy vermeleri daha kolaydır.  Geleceğin Türkiye’sini inşa etme hedef ile yola çıkmış bir partinin gençlerin de gönlüne girmesi gerekmektedir.

KIRGINLIK VARSA KIRGINLIKLARI ORTADAN KALDIRMAK EN BÜYÜK HEDEFİMİZ

Teşkilatımızın içerisinde varsa kırılmış insanlar; kuruluşundan bu güne emek vermiş, bir şekilde bağı kopmuş arkadaşlarımıza da ulaşacağız.  Onları da bu kutlu yürüyüşe kazandırmak için elimizden ne geliyorsa yapacağız. Çünkü inanıyoruz ki; kendi aramızdaki birlik ve beraberlik ruhunu ne kadar canlı tutarsak başarıya o kadar yakınlaşırız.

Cafesiyaset: Sandıktaki oy hedefiniz nedir?

Ziya Gültekin: Üsküdar İlçe Başkanımızın koyduğu 200 bin oy hedefimiz var. Biz bu 200 bin oyu sandık sandık mahalle mahalle bölüyoruz. Ve mahalle başkanlarımıza bunları hedef olarak vereceğiz. Hedefini herkesin tutturması için bizde üzerimize düşen ne varsa yapacağız. Artı bir oy hedef ile sahada faydalı olacak tüm çalışmalara destek olacağız.  Biz 200 bin oyu alıp cumhurbaşkanımızı başkan yapmak istiyoruz.

Cafesiyaset: İstanbul genelinde oldukça yüksek bir adaylık başvurusu oldu. Nasıl değerlendiriyorsunuz?

Ziya Gültekin: Gerçekten ciddi bir patlama yaşandı başvurularda. AK Partinin ortaya çıkmasındaki ana unsur zaten millet. Hiçbir gücün etkisi olmadan AK Partiyi millet ortaya çıkardı. Ve AK parti milletin ta kendisidir.  İnsanlarda millete hizmet edilecek en önemli yerin AK Kadrolar olduğunun bilincinde. 

Tabi demokrasiyi kendi içimizde de işletiyoruz. Geçen hafta temayül yoklamamızda teşkilatlarımızın büyük bir teveccühü vardı. Vekil adaylarımızın belirlenmesinde temayül sonuçlarımızda en önemli ölçülerden biri.  

Bu seçimde sahaya diğer partilerden çok daha avantajlı iniyoruz. 15 senedir yaptıklarımız ortada. AK Parti kadrolarının nasıl hizmet ettiğini herkes biliyor. Bizde bugün sahalara çıkarken alnımız ak başımız dik bir şekilde çıkıyoruz.

İNSANLAR KENDİ YANSIMASINI BİZDE GÖRÜYOR

Gerek yerel yönetimlerde gerek hükümette söz verdiğimiz hiçbir şeyden taviz vermedik. Vatandaşımızın refah seviyesini yükselttik. Ülkeye yaptığımız yatırımları sayfalarca yazsak sığmaz. Dolayısıyla insanlar aslında bunun bilincinde. Seçmenimiz kendi yansımasını bizde görüyor.

Sandıktan oyumuzu artırarak çıkmışız. Vatandaşımız bunu biliyor. Kimin ne yaptığını görüyor. Aday seçimi yapılırken de liyakat sahibi olanların aday yapılacağına inanıyoruz. Ve cumhurbaşkanımızın aday gösterdiği herkes bizim başımızın tacıdır. Onlarla birlikte sonuna kadar çalışacağız.

Cafesiyaset: Üsküdar’daki saadet Partili seçmene bir mesaj vermek ister misiniz?

Ziya Gültekin : Bunu kimse mantıklı izahını yapamıyor. Bugün CHP ve SP’nin bir araya gelip de bir cumhurbaşkanı adayında birleşecekleri veya bir seçim ittifakı kurmalarının izahını kimse yapamıyor. Bunu ben Saadet Partili kardeşlerimizin vicdanına bırakıyorum.

 

Ve konuşmamızın sonunu bir davet ile bitirmek istiyorum. Bildiğiniz üzere son günlerde Filistin’de ciddi bir zulüm yapılıyor, kardeşlerimiz katlediliyor. Bu katliama sessiz kalmamak adına Cuma günü Zulme Lanet Kudüs’e Destek sloganı ile Yenikapı’da saat 16:00’da buluşuyoruz. Tüm halkımızı zulme sessiz kalmamak adına mitinge davet ediyoruz.
HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri