Kızlar sorularıyla müftü yardımcısını terletti

Erzurum'un Tekman İlçesi'nde "Sorumluluk Duygusu ve Hedeflerimiz" adlı konferansta kız öğrenciler İl Müftü yardımcısına ilginç sorular sordu.

Tarih:
  • Google
  • Pinterest
#

Erzurum’un Tekman İlçesi'nde ”Sorumluluk Duygusu ve Hedeflerimiz” adlı konferansta kız öğrenciler İl Müftü yardımcısı Büyük'e “Kaçak elektrikle cenaze yıkamak caiz midir?”, "Zorla evlilik caiz midir?” gibi ilginç sorular yöneltti.

Erzurum’un Tekman İlçesinde kuran kursu öğrencilerine “Sorumluluk duygusu ve hedeflerimiz” adlı konferans veren Erzurum Müftü Yardımcısı Celal Büyük, kuran kursunda eğitim gören kız öğrencilere islami çerçevede nasıl bir idealle yarına hazırlanması gerektiğini, hedefsiz yaşamamalarını, bol bol kitap okumalarını, kuran kurslarında öğrendikleri bilgileri hayata yansıtmalarını, öğrendikleri doğru bilgiler çerçevesinde hurafelerle mücadele etmelerini söyledi.

Konferansın sonunda yapılan soru-cevap bölümünde kız öğrencilerden gelen ilginç sorular Müftü Yardımcısı Celal Büyük’ü şaşırttı.

İşte sorulan bazı sorular:

“Bir genç kıza iftira atılıyor ve bunu duyanlar da bunu yayıyor. Bu günah mıdır?”

“ Kur'an kursuna gittiğimizden dolayı babamız bize kızıyor. Bizde onu dinlemeyip kuran kursuna gidiyoruz. Bu günah mıdır?”

“ Evlilik zamanında iki tarafın görüşmesinden sonra o gördüğümüz kişiyi değil de başkasıyla evlendirseler bu ne kadar doğrudur?”

“ Ailesine haram yediren baba bundan sorumlu mudur?”

“ Başlık parası almak caiz midir?”

“ Berdel caiz midir?”

“Kaçak elektrikle cenaze yıkamak caiz midir?”

“Zorla evlilik caiz midir?”

“Boşamak helal midir?”
HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri