KOBRA ETKİSİ..!

Medya patronu Fatih Oflaz’ın kendi öz kızını istismar (cinsel sömürü) olarak kullanması mahkeme tutanankşlarına geçti ve suçlu bulundu ceza aldı..

Tarih:

  • Google
  • Pinterest
Önce şu istismar kelimesini neden ‘cinsel sömürü’ olarak işaretledim onu söyleyeyim;
Alanında uzman hukukçularla konuştuğumda ‘istismar’kelimesinin‘masum, kibar, etkisi olmayan’ tanım olduğunu, yani çok hafif bir olaymış gibi algısına yol açtığı için onun yerine ‘cinsel sömürü’ olarak kullanılması gerektiğini söylüyorlar.. ‘Çünkü bu bir sömürüdür, çocuk sömürüsü, çocuğun cinelliğinin sömürülmesi’diyorlar..
Gelelim şu eğitimli, gün görmüş geçirmiş, zengin, doğuştan kolejli medya patronumuza..
Uzun uzun yazıp anlatmayacağım çünkü bi daha yazmaya çünkü bünyem kaldırmıyor, beynimden kimyama dönüştü midem bulanıyor..
Zaten artık kimsenin bünyesi kaldırmıyor..
Ne olacak bu haller bilmiyoruz, gerçekten içinden çıkılmaz bir hal aldı tıpkı bu aile dramında olduğu gibi..
Yazılanlara bakılırsa; anne ve ağbi belki de diğer yakın akraba! Küçük kıza yapılan cinsel sömürüyü biliyor, bu yaşa kadar susuyorlar. Kız da öyle..
Hadi kızı geçelim, babasına karşı çıkmakla çıkmamak arasında kalıp psikolojik tedaviler görmüş hatta 3 kez intihara kalkışmış psikolojik durumu ortada bir genç hanım şu an da..
İyi bu yaşa kadar ayakta kalabilmiş valla..!
Yine yazılanlara bakılırsa ortada milyon dolarlar, konuşmalar, pazarlıklar dönüyor ve sonunda kız bu durumdan (para) rahatsız olup ‘pedofili’ babasından şikayetçi oluyor..
Sanki bi‘Kobra etkisi’var gibi..
Kobra etkisi; ‘İçinden çıkılmaz bir problemin çözümü için yapılan bir müdahalenin, problemi işin içinden daha çıkılmaz bir durum haline getirmesi, eline yüzüne bulaştırma olayına deniyor’
++
Bu arada haber ne sosyal medyada ne ünlüler arasında kobranın soktuğu illüzyonist Aref kadar bile konuşulmadı, yer bulmadı niye acaba..?
Yine en güzel soruyu dün sosyal medya kullanıları sordu;
“Medya patronu Fatih Oflaz'in kendi kızına karşı cinsel istismarına neden ünlüler sesini çıkarmıyor acaba? Klipleriniz kanalında yayınlanmaz diye mi çekiniyorsunuz?”
KOBRA ETKİSİ..
Kobralar yılan milletinin en meşhur, en tehlikelisidir malum..
İngilizler Hindistan'a sömürmek için işgal ettikten sonra bilindiği üzere üzerinde Güneş batmayan imparatorluk unvanını almış ve çok büyük bir ülke olan Hindistan'ı sömürge Devleti olarak kullanmaya başlamışlardır. Hindistan bilindiği üzere çok çeşitli hayvanların bulunduğu tropikal bir bitki örtüsüne sahiptir ve bölgede çok zehirli yılanlar, kral kobra dahil yaşamaktadır.
Sömürgen İngiliz askerleri bölgeyi (Hindistan) işgal ettiklerinde ilk etapta zehirli kobra yılanları sokması neticesinde pek çok İngiliz askeri ölmüştür. Çünkü askerler ilk defa karşılaştıkları yılanlar hakkında hiç bir şey bilmemekte ve karşı koyamamaktadır. Bu olayın ardından İngilizler daha fazla zayiat vermemek için ilginç bir yol bulmuş, zehirli kobraları öldürüp teslim eden Hintlilere yılan başına para ödemişlerdi ..
Hintliler bu kampanyayı çok sevmiş, ilk etapta binlerce kobra yılanı yakalayıp binlerce sterlin kazanmışlar. Hatta neredeyse yılanların soyu tükenme noktasına gelmişti..
Ardından bu işi fırsata çevirmek isteyen Hintliler bu yılanları kendileri üretmeye karar verir ve bölgede kobra çiftlikleri kurarak yılan üretimine başlarlar. Ardından bu yılanları evlerinde kendileri yetiştirip, öldürüp, İngilizlerden binlerce sterlin kazanırlar..
Yılan başı 1 sterlin ödeyen İngiliz hükümeti zaman geçtikçe kasasından çok fazla para çıktığını görünce yılan kampanyasından vazgeçmiştir.
Vay sen misin kampanyadan vazgeçen..!
Bu kampanyanın bittiğini duyan halk oldukça kızmış ve çiftliklerde ürettikleri ve elde kalan binlerce kobraları doğaya salmışlar..
Ortalıkta birden oldukça fazla zehirli kobra yılanı dolaşmaya başlamış, eskisinden bile çok..
Böylelikle Delhi bölgesi kobra istilasına tutulur..
İşte ‘kobra Etkisi’ lafı buradan gelir ve literatüre geçer..
FİLİZ AKGÜN / CAFESİYASETHABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri