Kocaoğlu, iş bırakma eylemine katılanlara ceza verecek

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, iş bırakma eylemine katılan şoförlere en ağır ceza uygulanacağını söyledi. Kocaoğlu, "Yanlarına kar kalmayacak" dedi.

Tarih:
  • Google
  • Pinterest
#
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, özellikle şehiriçi toplu ulaşımı felç eden DİSK, KESK, TMMOB ve TTB’nin iş bırakma eylemini sert bir dille eleştirdi. “Yanlarına kâr kalmayacak.” diyen Kocaoğlu, eyleme katılan şoförlere en ağır cezanın verileceğini söyledi. 
 
Başkan Kocaoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada bugün ESHOT bünyesinde çalışan İZELMAN şoförlerin işbaşı yapmadığını belirtti. Ulaşımda grev hakkı olmamasına rağmen sendika üyelerinin eylem yaptığına dikkat çekerek, şöyle dedi:
 
“Ulaşım, grev kapsamı dışındadır. Bütün çabalarımıza rağmen maalesef şoförler görevlerini yapmamıştır. Yasalar, yönetmelikler ve disiplin hükümleri ne gerektiriyorsa en ağır şekilde ceza uygulanacaktır.” şeklinde konuştu. Sendikaların hiçbir haklı gerekçe olmadan İzmirlilere yaşattığı sıkıntıların yanlarına kâr kalmayacağının altını çizen Kocaoğlu, “Ulaşımın grev hakkı yokken 4 milyon İzmirliyi sabah işine, evine, okuluna taşımayan ve bunu örgütleyen sendikayı şiddetle kınıyorum. Bu tavrı, İzmirli hemşehrilerime yapılmış bir kötülük olarak değerlendiriyorum. Tüm hemşehrilerimden bunu önleyemediğim için özür diliyor, beni anlamalarını talep ediyorum. Bugüne kadar hayatı boyunca örgütlülüğün yanında olmuş, emeği savunmuş bir insan olarak, vatandaş olarak sendikanın geldiği bu durumu uzun süredir üzülerek izliyorum.” 
 
ŞOFÖRLERİN MAAŞLARINDAN ÜÇ YEVMİYE KESİLECEK
 
Bu arada ESHOT yetkilileri ise toplu iş sözleşmesine göre ağır ihmal, kasıtlı işe çıkmamak ve görevi aksatmaktan dolayı iş bırakma eylemine destek veren şoförlere maaşlarından üç yevmiye kesme cezası uygulanacağını, eylemin tekrarlanması halinde ise iş akdinin feshedileceğini bildirdi.HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

Ahmet Öztürk

Aman Aziz Başkan sen böyle ne yapıyorsun, CHP lilerin ağzında yanardağ gibi lavlar püskürürken sen eyleme katılanlara sert çıkıyorsun, neler söylüyorsun vallahi seni taşa tutarlar. Bak bu iki oldu geçenlerdede hem Başbakana hem Ulaştırma Bakanına teşekkür ediyorsun.Vallahi bizleri şaşaırtıyorsun, korkarım seni yarın düşkün ilan ederler. Vallahi bir CHP liden böyle bir davranış görmek rüya gibi bir şey. Ben CHP nin içinde daha böyle insanların çok olduğuna inanıyorum. İnşallah akıl galebe gelirde ülkemiz zarar görmez.Foto Galeri
Video Galeri